idole

  idole

  Kiedy idole z dzieciństwa tracą w naszych oczach i przestają być idolami? Jakie ryzyko niesie ze sobą spotkanie, oko w oko, ze swoim bohaterem? O tym, kto wyznaczał im drogę w młodości, opowiedzieli nam Anna Czartoryska, Michał Kempa i Mariusz Szczygieł: "Dzięki Korze poznałem różne obce słowa. Ona mnie nauczyła słowa metabolizm".

  Wybraliśmy się w trasę koncertową z idolami nastolatek braćmi Sikorskimi - Jeremim i Arturem. Zobaczcie, jak reagują na nich fanki...

  Na ich punkcie oszaleli nastolatkowie na całym świecie. W Dzień Dobry TVN - Charlie i Leo z Bars And Melody. Pod Dzień Dobry TVN - tłumy fanów. Kim są muzyczni idole dzisiejszej młodzieży? Co robią przed koncertem? Czy fani na całym świecie różnią się od siebie w zależności od kraju? Jak znajdują czas na naukę? I kto jest ich idolem? Na naszej scenie zaśpiewali singiel ze swojej najnowszej płyty „Thousand Years”.

  W Warszawie pod koniec wakacji odbył się festiwal, podczas którego wystąpili idole nastolatek, m.in.: Johnny Orlando, Bars & Melody i Jeremi & Artur Sikorscy. Co są w stanie poświęcić młode fanki, aby zobaczyć i być w pobliżu uwielbianych przez siebie gwiazd?

  Po wypadku Dawid zapadł w śpiączkę. Rodzice próbowali wszystkiego. Z racji tego, że jest on fanem Realu Madryt i talentu Cristiano Ronaldo, zdecydowali się na nietypową terapię, puszczali mu relacje z meczów z udziałem jego idola. Udało się! Po 3 miesiącach chłopiec wybudził się ze śpiączki. Spełniło się tez największe marzenie Dawida, Cristiano Ronaldo na wieść o wybudzeniu się chłopca ze śpiączki, postanowił spotkać się ze swoim fanem!

  Gdy Euro 2016 zbliża się wielkimi krokami, nie ma w Polsce osób bardziej rozchwytywanych przez kibiców niż nasza piłkarska reprezentacja. Tymczasem grupka dzieci, zwycięzców turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" spotkła się ze swoimi idolami i miała ich na wyłączność.

  Roksana Pindor „Saszan”, Szymon Chodyniecki oraz Jeremi Sikorski to współcześni idole nastolatków. Jak doszło do tego, że rzesze polskiej młodzieży szaleją na ich punkcie? Ile średnio mają wyświetleń na portalach społecznościowych? Co Jeremi ma wspólnego z Akademią Pana Kleksa? Czy Internet to najpewniejsza i najszybsza droga do kariery? O to zapytaliśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, tych, którzy o drodze do sławy wiedza prawie wszystko.

  - Miłość narodu na pstrym koniu na jeździ i te same ręce, które wznoszą swoich bohaterów następnego dnia ściągają ich z cokołów - mówił w Dzień Dobry TVN Marcin Prokop. Dlaczego krytykujemy idoli? Czy krytyka to nasza polska specjalność? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak, producentem Weroniką Marczuk, dziennikarką Odetą Moro-Figurską i socjologiem Markiem Troszyńskim.