gangster

  gangster

  Czy życiorysy polskich gangsterów nadają się na scenariusz filmu fabularnego? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z pisarzem Arturem Górskim: "Nie jestem spowiednikiem. Nawet jeśli jestem w jakimś sensie, to ja nie daje rozgrzeszenia. Chodziło mi o to, żeby powiedział prawdę, choćby ona była szokująca" i Krzysztofem Spiechowiczem, reporterem programu "Uwaga!": "Fascynujemy się światem gangsterskim, a tak naprawdę, to ich bogactwo wynikało ze zniszczenia życiorysów innych osób. (...) Te fortuny się brały z nieszczęścia ludzkiego. (...) Dziś "bandyccy celebryci" stają się gwiazdami, co jest przerażające dla mnie". Co fascynuje ludzi w gangsterskim życiu?

  Kiedyś Carver Alan Ames był bardzo brutalnym człowiekiem - skrzywdził wielu ludzi i popełnił każdy możliwy grzech. Był również uzależniony od alkoholu. Ale to się zmieniło. Od ponad 20 lat podróżuje po świecie, opowiadając o swoim nawróceniu i wielkich cudach, których jest świadkiem. W Warszawie spotkała się z nim dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, by spytać, co sprawiło, że postanowił zmienić swoje życie. Czy zastanawiał się, dlaczego to właśnie jego wybrał Bóg? Carver powiedział również o swoich spotkaniach z Jezusem i darze uzdrawiania. Jakie to uczucie modlić się o zdrowie i widzieć cuda?

  O łowcach cieni z Zespołu Poszukiwań Celowych zrobiło się głośno podczas tropienia Kajetana P., który jest podejrzany o zabicie nauczycielki języka włoskiego. To właśnie dzięki nim mężczyzna został schwytany. Z łowcami cieni spotkała się reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska, aby zapytać o błędy Kajetana P., dzięki którym został schwytany, jego zachowanie tuż po zakuciu w kajdanki oraz metody ich pracy.

  Pół roku temu szef najpotężniejszego kartelu narkotykowego na świecie - Joaquín Archivaldo Guzmán Loera (aka El Chapo) uciekł z pilnie strzeżonego więzienia. Ostatnio został jednak złapany. Prawdopodobnie przyczynił się do tego wywiad, jakiego miesiąc temu udzielił amerykańskiemu aktorowi Seanowi Pennowi. Po ukazaniu się tego wywiadu w mediach Amerykanie oszaleli na punkcie koszuli, jaką miał na sobie gangster. Zobaczcie, jak oceniają ją Polacy i w czym tkwi tajemnica jej popularności.

  Dziewczyny, broń, samochody, narkotyki, złoto, pieniądze, poważanie przez strach. Piotr Stępniak to były gangster. "Diler to nie Święty Mikołaj, który przynosi grzecznym dzieciom prezenty". Skatował osobę, która potem zmieniła jego życie. Ma za sobą kilka prób samobójczych. Przebywał w dźwiękoszczelnej celi. Renata Jachowska nigdy nie czuła się przez nikogo kochana. Miłości zaczęła szukać u starszych mężczyzn. Gdyby nie Jezus, wylądowałaby na ulicy. O tym, jak wiara zmienia ludzi, mówiliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. To najważniejsze święto dla Chrześcijan, bardzo barwne i pełne obrzędów ludowych. Z tej okazji przygotowujemy kolorowe pisanki, cukrowe baranki, przepyszne mazurki i baby, smakowite pasztety i wędliny a w lany poniedziałek z chęcią wylewamy na najbliższych litry wody. Bez czego nie wyobrażacie sobie Świąt Wielkanocnych?

  W Polsce jest po raz drugi. Co tym razem sprowadza go do Polski? Tylko nam opowiedział szczerze o gangach, narkotykach i swojej największej pasji - muzyce. 50 Cent, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedział o swojej przeszłości, by przestrzec innych przed wkroczeniem na niewłaściwą drogę. Kto go odmienił? Ile kul go dosięgło, a ile ominęło? Jakie ma zdanie na temat "rymów dla rymów"? Jak wygląda rywalizacja pomiędzy raperami? Czy traktowanie kobiet w rapie to tylko poza?

  Gangster przerywa milczenie. Tylko u nas opowie o kobietach w mafii. Następnie: nielegalny botoks . W programie także: gwiazdy zdradzą sekrety Natalii Kukulskiej. Ponadto: nie może dotykać mężczyzn, używać perfum i zakładać nogi na nogę, czyli z czym musi się zmierzyć kobieta w islamie? Bądźcie z nami jutro punktualnie o 8.00. Program poprowadzą: Dorota Wellman i Marcin Prokop.