Fundacja Rodzić po Ludzku

    Fundacja Rodzić po Ludzku

    Podczas porodu to położna jest osobą, która ma najbliższy kontakt z rodzącą i noworodkiem. Gości Dzień Dobry TVN: modelkę Ewę Pacułę, felietonistkę Agatę Passent i prezeskę Fundacji Rodzić po Ludzku Joannę Pietrusiewicz zapytaliśmy, jak zmieniały się standardy pracy położnych na przestrzeni lat i jakie oczekiwania mają względem nich pacjentki. Zobaczcie, do czego przyznała się prowadząca DDTVN Ula Chincz.

    Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły laureatki konkursu Położna na medal zorganizowanego m.in pod patronatem Fundacji Rodzić po Ludzku: Edyta Szumska, Halina Biedroń i Katarzyna Adamczyk. Jakie cechy i umiejętności powinna mieć dobra położna? Jakie ma zadania? Jakie są najgorsze momenty w pracy położnej?

    Wiele kobiet, które rodziły w polskich szpitalach nie wspomina tego dobrze. Narzekają na warunki panujące na oddziale, pracę lekarzy i pielęgniarek oraz złe traktowanie. Jak wygląda standardowy poród w Polsce? A może jednak coś się zmienia na lepsze? Czy psycholog na porodówce jest potrzebny? W Dzień Dobry TVN gościliśmy prezeskę Fundacji Rodzić po Ludzku Joannę Pietrusińską i Justynę Wrońską - mamę dwójki dzieci, z których pierwsze urodziło się w traumatycznych warunkach.