football

  football

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy himalaistów: Włodzimierza Kierusa i Bogusława Magrela, by porozmawiać z nimi o wyprawie na Nanga Parbat. Z jakim ryzykiem wiąże się tak wyprawa? Czy himalaistom nadal grozi atak ze strony terrorystów? Z czym zmagają się himalaiści podczas takie wyprawy?

  Tutaj nie ma miejsca na słabość, łzy czy pretensje - amerykański football to sport dla prawdziwych twardzieli. Opolska drużyna footballu walczy ze stereotypem, w myśl którego football to sport zarezerwowany jest tylko dla mężczyzn. Z jakim skutkiem? Zobaczcie!

  SiePomaga.pl to portal łączący ludzi, którzy chcą pomagać i tych którzy pomocy potrzebują. O społecznościowej pomocy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Agnieszka Nowik, która współtworzy portal i Michałem Pirógiem, który swoją współpracę z portalem zaczął od akcji pomocy małemu Frankowi. Ile akcji udało się już przeprowadzić na portalu?

  Kiedyś puree z dżemem, dziś wyborne pierogi, zupa pomidorowa, schabowy czy placki ziemniaczane. W latach 50. nie posiadały nawet krzeseł. Teraz bary mleczne to przedmurze smacznego i domowego jedzenia. A jak bary mleczne widzą obcokrajowcy? Czy dla nich są także tak atrakcyjne jak dla Polaków?

  Popularny i spopularyzowany przez amerykańskie społeczeństwo. Ale - jak się okazuje- Polska wcale nie ustępuje Ameryce. Dziennikarz Bartek Węglarczyk był na boisku, na którym swoimi umiejętnościami popisywała się reprezentacja Polski w footballu.

  Przed charytatywnym meczem gwiazd, z którego dochód zasili fundację budującą szkółki piłkarskie dla dzieci w Afryce, dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Magdę Schejbal, Przemysława Cypryańskiego, Tomasza Iwana, Mariusza Czerkawskiego o to, jak obstawiają wyniki meczu Polska - Czechy. Kto powinien stanąć na bramce: Szczęsny czy Tytoń?

  Do Polski na Euro 2012 nie przybędą tylko piłkarze, ale także ich żony oraz narzeczone. Panie zarezerwowały apartamenty w najstarszym hotelu w Krakowie. Na ich przyjazd ręce zacierają krakowscy sklepikarze. Jak bardzo Panie mogą zasilić Polski budżet?

  W niedzielę, na stadionie w Sulejówku, gdzie podczas EURO 2012 będą trenować Rosjanie odbył się 14. finał "Coca Cola Cup". Kamery Dzień Dobry TVN towarzyszyły temu wydarzeniu.

  Joanna Jabłczyńska dostała się za kulisy tunezyjskiej telewizji. Jak wygląda hierarchia zawodowa w tamtejszej telewizji i, kto tam tak naprawdę rządzi? Joasia zobaczyła także, jak "robi się" telewizję informacyjną.

  Coca Cola Cup to turniej, który obejmuje swoim zasięgiem 40 tysięcy uczestników. Borą w nim udział dzieci w wieku od 13. do 16. lat. Z trenerem Coca Cola Cup Sławkiem Kopczewskim rozmawiał reporter Filip Chajzer. Jakie szanse mają nastoletni piłkarze? Jak grają dziewczęta, a jak chłopcy?

  37 dni przed Euro 2012 Franciszek Smuda podał nazwiska 33 kadrowiczów. Do 28 maja, zgodnie z przepisami UEFA, selekcjoner musi zawęzić skład do 23 zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na mistrzostwach. O dobre samopoczucie wyselekcjonowanej kadry, a przede wszystkim ich żołądki zadba wyjątkowy człowiek, prawdziwy artysta wśród kucharzy, Tomasz Leśniak. W kuchni Dzień Dobry TVN pokazał przedsmak tego, co zaserwuje naszym piłkarzom.

  Trwa piłkarski turniej "Coca Cola Cup 2012". Pod opieką profesjonalnych trenerów piłkarskich, młodzież gimnazjalna uczy się kopać piłkę tak, by trafić do bramki! Trener Marek Śledź opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN o Akademii Footballu.

  Polacy w zagranicznych ligach radzą sobie wyśmienicie. Przykładem może być Łukasz Piszczek, który jest najlepszym obrońcą Bundesligi. O wielkim footballu i wielkich pieniądzach, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik

  Pochodzi ze Śląska, z wielodzietnej rodziny, gdzie tradycja rodzinna i więzi międzypokoleniowe są niezwykle silne. Jest ojcem trójki dzieci. Bardzo lubiany, popularny, zdolny i przede wszystkim skromny i naturalny. Z Jerzy Dudkiem i jego dwiema córkami: Viktorią i Natalią, spotkała się Agnieszka Rylik na lodowisku w Krakowie.

  Jakich zasad i reguł, zgodnie z zasadami spartańskiego wychowania, przestrzegają w swojej codziennej diecie? W kuchni Dzień Dobry TVN warszawscy Warsaw Spartans: Maciej Pobudkiewicz, Tomasz Piskała, Mateusz Gołoś, Łukasz Mrozek, Radosław Rykiel, Tomasz Ochnio zgotowali nam prawdziwe igrzyska!

  W Mediolanie odbył się finał Coca Cola Cup 2011. Uczestniczyli w nim finaliści tej akcji: 10 dziewczyn i 17 chłopców. Ich wspólną pasja jest football. A my towarzyszyliśmy im z kamerą Dzień Dobry TVN!