ewa chlebus

    Polki uległy modzie na oleje. Stosują je do włosów, do ciała i twarzy. Okazuje się, że oleje mogą jednak skórze zaszkodzić. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dermatolog dr Ewę Chlebus, która zwróciła uwagę, że wiele osób ma skórę wrażliwą. Wówczas oleje mogą zatykać mieszki włosowe oraz aktywizować różne skórne choroby np. trądzik. Jak wyglądają pierwsze symptomy chorobowych zmian skórnych? Jak na nie reagować?

    Paweł R., który podłożył bombę we wrocławskim autobusie. Swoje zachowanie tłumaczył depresją wywołaną preparatami na trądzik. Czy jego wyjaśnienia są logiczne? Czy rzeczywiście tego typu leki mogą być przyczyną depresji? Zapytaliśmy o to dermatolog dr Ewę Chlebus, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

    Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Columbia twierdzą, że wystarczy myć się trzy razy w tygodniu, a częstsze mycie może przyczyniać się do powstawania infekcji i wysuszania skóry. Zobaczcie, co na temat tych doniesień sądzi gość Dzień Dobry TVN: dermatolog dr Ewa Chlebus. Jak kolorowe kosmetyki wpływają na skórę?

    W Stanach Zjednoczonych zrobiły furorę. Teraz pojawiły się w Polsce. Czy elektryczne szczoteczki kosmetyczne są dla każdego? Jakie mają zastosowanie? Co się stanie ze skórą, jeśli ktoś będzie zbyt często używał szczoteczki? Porozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN: dermatologiem Ewą Chlebus.

    Jesienią nasza skóra zmienia się, a schodząca opalenizna odsłania różne niedoskonałości, np.: przebarwienia, krosty i trądzik. Skąd po wakacjach biorą się problemy z cerą? Jakim zabiegom można się poddać, by pozbyć się trądziku? Dlaczego nie można doprowadzić do przesuszenia skóry? O tym w Dzień Dobry TVN dermatolog dr Ewa Chlebus.