Dzień Świstaka

    Dzień Świstaka

    Dzień Świstaka to święto obchodzone 2 lutego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jego bohaterem jest sympatyczne zwierzątko, które przepowiada pogodę - w zależności od tego, czy zobaczy swój cień, czy nie. Co Phil z Punxsutawney miał do przekazania dzisiaj - rychłe nadejście wiosny czy utrzymująca się zimę? Niezależnie od odpowiedzi, warto z tej okazji przypomnieć sobie kultową komedię z Billem Murrayem w roli głównej.

    Drugi dzień lutego to słynny Dzień Świstaka. Święto hucznie obchodzi się w USA i Kanadzie. Jeżeli w tym dniu świstak zobaczy swój cień, czeka nas sześć długich tygodni zimy, a jeżeli tego dnia jest mgliście, wiosna nadejdzie bardzo prędko. My liczymy na tę drugą opcję, a Wy? ;)

    Dzień Świstaka to doroczne święto obchodzone 2 lutego w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jego bohaterem jest świstak. Na podstawie jego zachowania prognozuje się, kiedy można spodziewać się wiosny. Przepowiednia ta sprawdza się w około 50% przypadków! :) Określenie "Dzień Świstaka" jest też synonimem rutyny. Z psychologiem Danutą Golec rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, o tym, czy powtarzalność w życiu codziennym jest dla nas dobra, czy raczej powinniśmy z nią walczyć.

    Czy każdy dzień niepracującej mamy jest podobny do poprzedniego i co robić by przełamać rutynę? O prawdziwym "dniu świstaka" rozmawialiśmy z Edytą Poncyliusz i Katarzyną Konopą.