Dorota Sumińska

  Dorota Sumińska

  Mieszkają w piwnicach, ogródkach działkowych, na parkingach. Jest ich w Polsce kilkaset tysięcy. Dlaczego miasta potrzebują kotów? Jak władze wspomagają "karmicieli" kotów? O tym jak ważne dla miast są te zwierzęta i co zrobić kiedy w naszej piwnicy zadomowią się wolno żyjące koty, rozmawialiśmy z Dorotą Sumińską.

  Wiele dzieci bardzo chce mieć zwierzaka. Jak je przygotować do opieki nad puchatym przyjacielem? Czego dziecko może nauczyć się od zwierzaka? O tym w Dzień Dobry TVN mówili: weterynarz Dorota Sumińska i instruktor szkolenia psów Radek Ekwiński.

  Wielu właścicieli psów i kotów zastanawia się, czy warto je kastrować. Jak wygląda zabieg kastracji? Jakie są zalety kastracji, a jakie wady? Kto decyduje o tym, że nadszedł właściwy moment na wykonanie zabiegu? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła weterynarz Dorota Sumińska.

  Dorota Sumińska: "Zwierzę, a szczególnie pies, jest stadną istotą. Dlatego rozpadanie się związku jest końcem świata, tak jak i dla małego dziecka, nagle wszystko się psuje. Pies nigdy nie zrozumie, że "para alfa" może się rozstawać". Problemy, rozwody i rozstania nie omijają par posiadających zwierzęta domowe. W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jak możliwie bezstresowo przeprowadzić naszego pupila przez ten trudny moment w naszym życiu.

  Co może zrobić właściciel psa lub kota, jeżeli zwierzak potrzebuje natychmiastowej pomocy lekarza weterynarii? Czy może wezwać karetkę pogotowia dla zwierząt? Jak udzielić zwierzęciu pierwszej pomocy? O ratownictwie medycznym dla zwierząt rozmawialiśmy z Arkadiuszem Lichnerowiczem, ratownikiem medyczny i weterynaryjny oraz z weterynarzem Dorotą Sumińską. Jak często dochodzi do wypadków z udziałem zwierząt?

  Stefka to tradycyjna świnia, jednak jest od niej dużo sprytniejsza. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer spotkał się, że Stefką i jej właścicielką Patrycją Kowalczyk. Okazuje się, że świnka nie znosi przymusu i uważa, że jest królową świata. Zobaczcie, co potrafi najzdolniejsza świnka w Polsce!