domowy peeling

    domowy peeling

    Kosmetyki domowej roboty nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością wśród kobiet, które regularnie przeprowadzają zabiegi upiększające w zaciszu swojej łazienki. Naturalne preparaty, które przygotowuje się na bazie wybranych produktów spożywczych, skutecznie nawilżają i odżywiają skórę, a w dodatku niewiele kosztują. Peeling do ciała z owoców cytrusowych świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie jesiennych rytuałów pielęgnacyjnych.

    Słysząc peeling, pierwsze nasze skojarzenie to oczywiście twarz i usuwanie z niej martwego naskórka oraz zanieczyszczeń. Popularne jest też peelingowanie ciała, które stosujemy głównie z myślą o ujędrnieniu skóry. A peeling skóry głowy? To wciąż mało popularny, ale ważny element pielęgnacji włosów. Jak go samemu zrobić i dlaczego warto go wykonywać? O tym mówiła Magdalena Szymczak, trycholog i psycholog.

    Sklepowe peelingi do twarzy i ciała można zastąpić tymi domowymi. Jak je wykonać? Z jakich składników zrobić peelingi do skóry: bardzo suchej, wrażliwej i tłustej? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła ekoblogerka Ewa Kozioł.

    Tym razem, w ramach cyklu Kosmetykopedia, postanowiliśmy zająć się peelingami do stóp. O ich przetestowanie poprosiliśmy zawodniczki karate kyokushin. Zobaczcie, który z kosmetyków wypadł najlepiej i w jaki sposób przygotować domowy peeling.