dermatolog

  dermatolog

  Wiele dzieci nie lubi się myć i niestety niektórym ta niechęć nie przechodzi wraz z wiekiem. Kiedy ktoś, umęczony nieprzyjemnych zapachem, zwróci im uwagę, lubią odwoływać się do znanego powiedzenia: "Częste mycie skraca życie". Czy rzeczywiście tak jest? O tym w Dzień Dobry TVN dermatolog Marcin Ambroziak.

  Czasami o wakacjach przypominają nam nie tylko zdjęcia, filmy i pamiątki, ale także choroby, których się nabawiliśmy. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dermatologa i wenerologa - dr Aleksandrę Jagielską, by porozmawiać o wstydliwych chorobach przenoszonych drogą płciową. Jakie mogą być konsekwencje nieleczonej choroby wenerycznej?

  Ponad roku temu dermatolog dr Łukasz Preibisz przebadał w naszej kawiarence ponad 70 osób, z czego 5 osób od razu zostało skierowanych do szpitala, ponieważ ich znamiona nosiły oznaki nowotworów. Dlatego dziś po raz kolejny chcemy uświadomić, jak ważne jest badanie znamion. Na jakie znamiona powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

  Tylko 2 proc. Polek uważa się za atrakcyjne i tylko 8 proc. uważa się za ładne. Ponad połowa Polek odchudzała się po to, by poczuć się piękna - tak wynika z raportu Dove "Prawdziwe piękno. Redefinicja". Dlaczego kobietom tak trudno zaakceptować siebie? Jak uwierzyć w siebie? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psycholog Joanną Heidtman. A w kawiernece Dzień Dobry TVN eksperci odpowiadali na Wasze pytania dotyczące pielęgnacji włosów i dbania o skórę.

  Tzw. nutrikosmetyki, czyli kosmetyki w tabletkach, zyskują na popularności. Czym są i czy rzeczywiście działają? O to kiedy możemy je stosować i na co uważać korzystając z nich spytaliśmy dermatologa dr Ewę Chlebus.

  Jakie są pierwsze objawy wszawicy i, jakie są metody jej leczenia? Kto odpowiada za problem wszawicy u dziecka - szkoła czy rodzic? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Danutę Kozakiewicz, dyrektorkę szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie oraz Łukasza Preibisza, dermatologa.

  Ekologiczne, można je zrobić w domu, nie mają parabenów. Ale czy są skuteczne i bezpieczne? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to dermatologa dr Ewę Chlebuś.

  Okazuje się, że nie tylko kobietom zależy na swoim wyglądzie. Niektórzy uważają, że mężczyzna powinien mieć kilka zmarszczek. Jednak nie każdy przedstawiciel płci brzydkiej podziela ten pogląd. Ilu z nich przychodzi do gabinetu kosmetycznego, a ilu decyduje się pójść pod nóż? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Marcin Ambroziak. Kim są klienci jego gabinetu dermatologicznego i z jakich środowisk się wywodzą?

  Wczoraj w kawiarence TVN Cafe zainteresowanie badaniem znamion przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wskazuje to na rosnący poziom świadomości nowotworowej i wiedzy na temat czynników kancerogennych wśród Polaków. W końcu nowotwór wcześnie wyryty to nowotwór niemal w stu procentach uleczalny. Niestety nasz dermatolog dr Łukasz Preibisz, który badał wczoraj zmiany skórne znalazł kilka zmian podejrzanych o zmiany nowotworowe, a nawet jedną, która wyglądała na czerniaka.

  Pani Małgosia Wawryk ma 45 i lat i sporą część życia poświęciła swoim dzieciom. Córki zrobiły mamie niespodziankę i zgłosiły ją do udziału w metamorfozach Dzień Dobry TVN. Napisały między innymi, że ich mamie potrzebna jest wiara we własną kobiecość. Panią Małgorzatą zajęła się stomatolog Dżulietta Kiworkowa i dermatolog dr Marcin Ambroziak. Usunięto jej liczne zmarszczki mimiczne, zlikwidowano opuchliznę pod oczami, rozstępy i tkankę tłuszczową z brzucha i najważniejsze dla Pani Małgosi - szczelinę pomiędzy jedynkami. Na koniec zajęła się nią projektantka Beata Cupriak.

  W naszej kawiarence urzędował dziś dermatolog dr Łukasz Preibisz. Każdy mógł przyjść do kawiarenki, by bezpłatnie się przebadać i sprawdzić, czy znamiona, które ma na skórze powinny budzić jego niepokój. Do tego służy dermatoskop, który znamię powiększa nawet czterdziestokrotnie. Czy kolor i średnica znamienia mają znaczenie? Sprawdź swoje znamiona zanim wystawisz je na słońce!

  Pani Bożena Korytek przez lata zaniedbała swój wygląd - największym jej problemem była zaawansowana paradontoza. Do metamorfozy zgłosiła ją siostrzenica, a autorami jej przemiany są: stomatolog Dżulietta Kiworkowa oraz Marcin Ambroziak, dermatolog estetyczny.

  Z szarej, smutnej kobiety w średnim wieku Anna Pałka zmieniła się w wyrazistą, emanującą energią kobietę. Jak metamorfoza, której się poddała, odmieniła jej życie? Jak się czuje z nową pupą - pupą Jennifer Lopez? Jakim zabiegom została poddana? Zobaczcie i oceńcie tę metamorfozę!