dancing

    dancing

    Żona Andrzeja Mleczki twierdzi, że jest fatalnym tancerzem. Prawdziwość tej opinii sprawdziła prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Jak im wyszły pląsy w pewnym krakowskim klubie z dancingiem? Kto z nich tańczył "na leniucha", a kto śmigał po parkiecie? Po tańcach rysownik wziął Dorotę na przejażdżkę po Krakowie. Jakie atrakcje jej pokazał? Czy Andrzej Mleczko postawiłby sobie pomnik w Krakowie?

    Podczas drugiej wojny światowej ryzykowali życiem swoim i swojej rodziny, by pomóc ocalić Żydów. O kim mowa? O Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Niedawno odbyło się ich wyjątkowe spotkanie. Zjawił się na nim dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, by przypomnieć nam o polskich bohaterach, których została niestety garstka.

    Podobno "seniorzy dzielą się na tych, którzy: śpią w kościołach od rana do wieczora, siedzą w przychodniach i słuchają na co są chorzy, członków PAP, czyli Polskiej Agencji Podwórkowej i w końcu na tych, którym chce się po prostu żyć". I to jak żyć! Aby spotkać się z tą ostatnią grupą, dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer musiał przybyć tanecznym krokiem na dancing międzypokoleniowy. Przekonał się, że tam wiek nie ma znaczenia i taniec łączy pokolenia.