choroba skóry

  choroba skóry

  Wiele noworodków przychodzi na świat ze znamionami na ciele. Rodzice zastanawiają się, czy trzeba je usuwać. Różnorakie plamy pojawiają się jednak także w trakcie dorastania, a nawet u dorosłych. Na które należy zwracać szczególną uwagę? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym dermatolog Irena Walecka.

  Epidermolysis Bullosa, zwana również "EB", to pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Choroba jest uwarunkowana genetycznie. W jej przebiegu skóra jest delikatna jak papier. Każda zmiana opatrunków wiąże się z bólem i płaczem dziecka. W Polsce choruje około 300 dzieci. Raz do roku dla rodzin, które borykają się z "EB" są organizowane specjalne turnusy rehabilitacyjne. Tam rodzice chorych dzieci mogą wymieniać się doświadczeniami. Rodzicom pomaga Fundacja "Urgo". Dostarcza im najnowsze opatrunki, organizuje wyspecjalizowane kursy, inwestuje również w badania, które mają pomóc w walce z chorobą.

  Pochodząca z Odessy, o libańsko-ukraińskich korzeniach, Yulianna Yussef cierpi na rzadką chorobę skóry. Jej ciało pokryte jest tysiącami znamion. Gdziekolwiek się pojawia, wzbudza sensację. Brytyjczycy zrealizowali o niej nawet film, ponieważ Yulianna ze swojej inności zrobiła atut. Została gwiazdą Instagrama i modelką. Jest dumna ze swojej wyjątkowej urody, uczy innych tolerancji i chce dodawać odwagi osobom, które cierpią na podobne schorzenia. Co się zmieniło w życiu Yulianny od jej ostatniej wizyty w Dzień Dobry TVN? Jak ludzie na nią teraz reagują? Czy ta choroba zagraża jej życiu? I czy na jej ciele pojawiają się nowe znamiona? Yuliannę Yussef ponownie gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  Łuszczyca - ta przewlekła i nawracająca choroba ujawnia się zwykle między dziesiątym a czterdziestym rokiem życia. Na skórze chorego pojawiają się procesy zapalne w postaci łuszczących się wykwitów. Warto wiedzieć o łuszczycy jak najwięcej, bo to nie jest choroba zakaźna, a zachorować na nią może każdy z nas. Dlatego do studia Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy specjalistów. Naszymi gośćmi byli: dr Dariusz Klarecki, balneolog i Grzegorz Rąpel, fizjoterapeuta i dyrektor ośrodka w Busku Zdroju. Co jest przyczyną łuszczycy?

  Yulianna Yussef cierpi na bardzo rzadką chorobę skóry, która objawia się licznymi znamionami na ciele. Modelka po wielu latach zaakceptowała to, że jest inna niż pozostałe modelki. Czy wciąż doświadcza dyskryminacji? Jak z nią walczy? Yulianna była gościem Dzień Dobry TVN.

  Jagoda Judzińska zgłosiła się do programu "Top Model", by przezwyciężyć swoje kompleksy. Dziewczyna choruje na bielactwo. Czy zaakceptowała siebie? Wczoraj modelka odpadła z programu. Czy była zaskoczona decyzją jury? I czy wiąże swoją przyszłość z modelingiem?

  Trzeba mieć duży dystans do siebie, by mówić o sobie "łaciata krowa", a chorująca na bielactwo dziennikarka i była prezenterka telewizyjna Ewelina Kopic tak o sobie żartobliwie mówi. Czy sama podjęła decyzję o odejściu z telewizji z powodu choroby, czy zrobiła to pod wpływem nacisków swoich przełożonych? Kto powiedział jej, że "brzydota słabo się ogląda w telewizji"? Jak żyje się z bielactwem i co powoduje tę chorobę?