Bytom

  Bytom

  Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu przeprowadzili operacją tętniaka mózgu, podczas której celowo trzykrotnie zatrzymali serce pacjentki. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy anestezjologa dra Marka Czekaja oraz neurochirurgów: dra Jacka Trompetę i dra Wojciecha Chrobaka, aby powiedzieli o szczegółach tego zabiegu. Dlaczego musieli zatrzymywać u pacjentki krążenie? Jak to robili? Na jak długo? Obok lekarzy usiadła na naszej kanapie pacjentka, która przeszła tę operację - Pani Aneta. Jak się obecnie czuje? Jak się dowiedziała, że ma tętniaka? Lekarzy zapytaliśmy również, czy predyspozycja do tętniaków jest dziedziczna, czy można im zapobiegać i czy tętniaki pojawiają się też u dzieci.

  Bartek Jędrzejak wybrał się na basen, i to nie byle jaki. Bytom posiada jedyną w swoim rodzaju podwieszaną pływalnię. W środku - tropikalny klimat i emocjonujący mecz. Zawodnicy waterpolo czują się w ogniu rywalizacji jak ryba w wodzie. Kto wymyślił ten wymagający kondycji sport i jakie są jego zasady?

  Już wiele razy prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak udowodnił, że lubi wyzwania. Dlatego w Międzynarodowym Dniu Mycia Samochodów postanowił wypucować Neo, czyli pięknego, rasowego, popielatego... malamuta :) Zobaczcie, jak pies reagował na czułe dłonie Bartka ;)

  Naszym gościem, w cyklu "Udana operacja", była dziś prof. Anita Olejek, szefowa Katedry i Oddziału Klinicznego, Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej. Szpital w Bytomiu to placówka, w której przeprowadzono pionierskie w skali Europy operacje, m.in. zabiegi na płodzie w łonie matki, które miały na celu skorygowanie wad rozwojowych. Czy to skomplikowany zabieg?

  Przemo Łukasik jest jednym z najciekawszych polskich architektów. Po studiach pracował w znanych biurach projektowych w Berlinie i Paryżu. Ostatecznie wrócił do Bytomia, gdzie z Łukaszem Zagałą prowadzą swoje pracownie. Zobaczcie ich zrealizowane projekty.

  W Bytomiu działa Zintegrowana Szkoła Sportowa. To pierwsza tego typu placówka na całym świecie. Na razie w szkole uczy się ośmioro dzieci. W studiu Dzień Dobry TVN dyrektor społecznej zintegrowanej szkoły sportowej Andrzej Wróblewski oraz mama dziecka uczęszczającego do szkoły Karina Bendkowska byli gośćmi Anny Maruszeczko.