brak seksu

  brak seksu

  W Japonii, czyli jednym z najbardziej nowoczesnych krajów świata, coraz więcej osób rezygnuje z seksu. Wpływa to nie tylko na relacje międzyludzkie, ale także przekłada się na niż demograficzny. O tym, jak pod tym kątem wygląda sytuacja w Kraju Kwitnącej Wiśni, a jak nad Wisłą, opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Marek Gajewski, Polak mieszkający od 15 lat w Japonii oraz Robert Kowalczyk, seksuolog.

  Według seksuologów wystarczą dwa tygodnie bez seksu, aby między parą powstał spory dystans, który potem trudno zmniejszyć. Jak pielęgnować intymność na różnych etapach związku. Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarką i blogerką Ewą Pacułą, seksuolog Izabelą Jąderek oraz modelem Michałem Baryzą.

  Buddyści twierdzą, że nieuprawianie seksu jest dobre, ponieważ kumuluje się wtedy w nas energia, którą możemy wykorzystać na innym polu. Czy to prawda? W Dzień Dobry TVN na to pytanie odpowiedziała seksuolog dr Alicja Długołęcka. A jak seks-abstynencja wpływa na związek? Czy seksem można uleczyć problemy w relacji z partnerem? A jak przerwa w uprawianiu seksu wpływa na singli i osoby, które właśnie zakończyły długi związek?

  Według amerykańskich badań - seksu w sypialni jest coraz mniej. Obecnie, aż jedna czwarta Amerykanów żyje w celibacie. Jakie mogą być tego powody? O komentarz do badań poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN seksuologa dr Alicję Długołęcką. Zobaczcie, jak apel wystosował do widzów Marcin Meller.

  Niektórzy - z jakiś powodów - odkładają swój "pierwszy raz" na wieczne "potem". Są też i tacy, którzy zwyczajnie nie mają ochoty na seks, chociaż wcześniej uprawiali go regularnie. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy seksuolożkę Monikę Staruch, aby zapytać, jak brak seksu szkodzi zdrowiu i dlaczego ludzie decydują się na abstynencję seksualną.