bodo kox

  bodo kox

  Patrząc jak roznosiła go energia, gdy siedział na naszej kanapie, aż trudno było uwierzyć, że udało mu się zagrać "najspokojniejszego człowieka świata" w filmie "Człowiek z magicznym pudełkiem" w reżyserii Bodo Koxa. Oto nowa twarz polskiego kina - Piotr Polak: "Lubię się wkręcać w rzeczy, lubię szukać nowych metod".

  Do kin wchodzi film Bodo Koxa "Człowiek z magicznym pudełkiem". Jedną z kobiecych ról zagrała Helena Norowicz. Co spodobało się jej w postaci, którą zagrała? Aktorkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedziała o współpracy z Bodo Koxem, karierze i otwartości na zmiany. Jak Pani Helena podchodzi do porażek?

  "Człowiek z magicznym pudełkiem" to najnowszy film Bodo Koxa. W jednej z głównych ról: Sebastian Stankiewicz. Panowie nie tylko razem pracują, ale są również przyjaciółmi w życiu prywatnym. Jak zaczęła się ich znajomość? "Bałem się, że nasza przyjaźń nie przetrwa tej współpracy" - wyznał w Dzień Dobry TVN Stankiewicz. Czy to prawda, że rola Bernarda została napisana specjalnie dla niego? A co z innymi postaciami?

  W filmie Bodo Koxa "Człowiek z magicznym pudełkiem" główną rolę męską zagrał Piotr Polak. Dzięki czemu obaj dogadywali się na planie? Jak produkcja była przyjęta przez prasę podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni? Z reżyserem i aktorem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Spotkanie trzech panów było zupełnie przypadkowe ;)

  Najnowszy film Bodo Koxa będzie miał swoją premierę dopiero w 2017 roku, a już otrzymał w Cannes nagrodę za scenariusz. "Człowiek z magicznym pudełkiem" to opowieść o miłości i podróżowaniu w czasie. Na wielkim ekranie będziemy mogli zobaczyć między innymi Sebastiana Stankiewicza, Piotra Polaka i Olgę Bołądź. Na plan filmu wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Sprawdziła jak wyglądać będzie warszawska korporacja w 2030 roku.

  W tegorocznej edycji festiwalu PKO OFF CAMERA oceniane będą również teledyski. Które krótkie filmy muzyczne zmieniły naszą historię, bądź też znacząco na nią wpłynęły? Czy teledysk może być sztuką? Co składa się na dobry klip muzyczny? Liczy się pomysł czy wysoki budżet? O ulubionych, najbardziej znaczących teledyskach porozmawiali nasi goście. Studio Dzień Dobry TVN odwiedzili Anna Trzebiatowska, dyrektor artystyczna PKO OFF CAMERA oraz Bodo Kox, reżyser i juror konkursu.

  W majowy weekend (sobota i niedziela) wyjątkowe wydanie Dzień Dobry TVN z Krakowa. Zapraszamy Was na Rynek Główny, u wylotu ulicy Floriańskiej. Przybywajcie tłumnie do grodu Kraka, gdzie zieje ogniem złowieszczy Smok Wawelski:) Zaczynamy jak zwykle o 8:30!

  O swoich dobrych genach, babci i tym, dlaczego medycyna estetyczna nie jest dla niej Marion Cotillard opowiedziała Ani Wendzikowskiej. Całą rozmowę z francuską aktorką zobaczycie w Dzień Dobry TVN w najbliższą niedzielę. Zapraszamy od 8:30!

  Bodo Kox dzieli się w Wami sekretami reżyserii. Bądźcie jak Bergman, Fellini, Bunuel, Haneke, Godard, Tarkowski czy Lynch! Zapraszamy w sobotę na kolejny odcinek nauki reżyserowania. Zaczynamy od 8:30.

  "Jeszcze nie zaczął się film, a już nie ma pieniędzy", " Producenci mówią bardzo dużo i nigdy nie mówią konkretów". Jaka jest rola producenta w tworzeniu dzieła filmowego? Jaka jest różnica miedzy kierownikiem produkcji a producentem? Czy producenci to ludzie "z łapanki", biznesmeni, dysponujący tylko, lub w tym przypadku aż, pieniędzmi? Czy może ludzie kochający kino, którzy znają twórczość Ingmara Bergmana, Luisa Bunuela, Jeana-Luca Godarda czy Federico Felliniego? Zobaczcie, co o producentach mówią: Bodo Kox oraz Joanna Kos – Krauze.

  Zobaczcie, czym w najbliższy weekend, w drugim odcinku "FilmOFFki" zaskoczy Was reżyser i scenarzysta Bodo Kox... oraz Pan Producent :) Nie przegapcie kolejnego odcinka "FilmOFFki"! Zapraszamy w sobotę! Na naszej kanapie w Dzień Dobry TVN zasiądzie reżyserka i scenarzystka Joanna Kos–Krauze.

  Zacznij sobotę z Dzień Dobry TVN. Tylko u nas: Premier Donald Tusk! W wersji weekendowej odpowie na pytania nie tylko o politykę. Następnie: Joe Eszterhas - autor scenariusza „Nagiego instynktu” i Sharon Stone. A my zastanawiamy się, jak napisać scenariusz wart miliony? Oprócz tego: Patricia Kazadi o kontrowersyjnym odcinku "X Factor", a Natasza Urbańska i Emilia Stachurska zdradzą, czy show-biznes to miejsce dla dzieci? Zapraszamy jutro od 8:30. Program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  Już w sobotę kolejna FilmOFFka. Bodo Kox postanowił podzielić się z widzami TVN swoimi offowymi doświadczeniami. Bądźcie z nami w sobotę od 8.30! Na naszej kanapie zasiądą: Joe Eszterhas, autor scenariuszy do hollywoodzkich hitów oraz reżyser i scenarzysta Bodo Kox. A program poprowadzą: Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  Z debiutującym, w roli reżysera pełnometrażowej produkcji, Bodo Koxem, na krakowskim rynku, rozmawiał Marcin Sawicki. Jak, po latach doświadczeń z kinem niezależnym, reżyser, odnalazł się na planie filmu „Dziewczyna z szafy”?