biskup

  O życiu w prawdzie oraz trudnych sprawach w Kościele i ze swojego życia - o tym biskup Piotr Jarecki pisze w książce "Obudzić proroków". Jak mówi, z reguły ważne rzeczy są trudne. Opowiadał o nich naszej reporterce Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.

  Pandemia koronawirusa wpłynęła na wiele dziedzin naszego życia. By ograniczyć wzrost zakażeń od kilku miesięcy musimy zmieniać nasze zwyczaje. Jednym z nich jest tradycyjna w okresie bożonarodzeniowym wizyta duszpasterska. Jak w tym roku będzie przebiegać kolęda? Episkopat zdecydował o zmianie formy i nowych terminach.

  Papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka. Taką informację przekazała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Biskup Janiak był jednym z czarnych bohaterów filmu dokumentalnego Tomasza i Marka Sekielskich "Zabawa w chowanego", który opisywał przypadki pedofilii wśród księży.

  To było jedno z najgłośniejszych wydarzeń brytyjskiej rodziny królewskiej ostatnich lat. Ślub Harry'ego i Meghan wywołał niebywałe poruszenie na całym świecie. Wszystko za sprawą pochodzenia panny młodej, która była zwykłą aktorką. Choć spekulowano, że królowa nie do końca akceptuje związek wnuka, wyraziła zgodę na ceremonię. Teraz biskup udzielający ślubu parze zdradził szczegóły tej uroczystości.

  Właśnie się dowiedzieliśmy, że Prokop był biskupem w państwie ościennym :) Natomiast Dorota Wellman jest dziennikarką, ale niekoniecznie polską ;)

  Na scenie nieprzerwanie od ponad trzydziestu lat. Charyzmatyczny i niepowtarzalny. Na jego piosenkach wychowały się całe pokolenia Polaków i trudno znaleźć kogoś, kto nie zna „Autobiografii”, „Niewiele ci mogę dać” czy „Nie płacz Ewka”. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dwóch braci, których styl życia i zawód są nieco rozbieżne: Grzegorza Markowskiego oraz ks. biskupa Rafała Markowskiego, młodszego brata lidera Perfectu.