bałwan

    Tradycja lepienia bałwana towarzyszy ludziom od bardzo dawna. Śnieżna rzeźba doczekała się nawet swojego święta, a jej niepowtarzalny urok od lat stanowi cenną inspirację dla twórców filmowych z całego świata. Za co pokochaliśmy ten symbol zimy?

    Za nami pierwsze od lat białe święta. Wreszcie spadł śnieg, więc nic dziwnego, że wiele gwiazd ruszyło wraz z najbliższymi na sanki i lepią bałwany. Cezary Pazura z rodziną również korzysta z uroków zimowej aury. Pochwalił się w sieci zabawnym zdjęciem.

    Idą święta! Dookoła pachnie piernikami, w wielu domach migocą już choinki, dzieci napisały listy do Świętego Mikołaja i czekają na ten wyjątkowy dzień roku. Ale w całym tym zimowo-świątecznym klimacie brakuje już tylko śniegu! Czy jest w ogóle szansa, że na te święta będzie śnieg? Jest! Jeśli zrobimy go sami. Przepis na śnieg w Dzień Dobry TVN pokazała naszym widzom Urszula Koss, nauczycielka chemii.

    Michael Fassbender - aktor znany m.in.: z filmu Prometeusz, X-Men i Steve Jobs, dwukrotnie nominowany do Oscara, właśnie zagrał detektywa Hola w filmie Pierwszy śnieg. Dziennikarce Dzień Dobry TVN opowiedział o swojej roli w tym filmie i o pracy na planie. Czy nie przeszkadzał mu śnieg i praca w trudnych warunkach? Jak przygotowuje się do roli osoby uzależnionej? Czy ma jakieś pozytywne wspomnienia z dzieciństwa związane ze śniegiem?

    Na specjalną prośbę Pani Grażyny z Warszawy... w naszym studiu... Czesław Mozil. Opowiedział o roli bałwanka w filmie "Kraina lodu". Jak podoba mu się dubbingowanie zimnokrwistej postaci, choć sam jest niezwykle gorący?