awatar

    awatar

    Mają status gwiazdy, miliony fanów i jeszcze więcej pieniędzy. Mowa o najsłynniejszych internetowych influencerach. Kim są? Awatarami. Jak się okazuje, wirtualni użytkownicy od jakiegoś czasu podbijają media społecznościowe. Dlaczego coraz chętniej obserwujemy styl życia sztucznie wykreowanych postaci? O tym opowiedziała nam Dagmara Plata-Alf, trener biznesu, specjalista ds. nowych technologii, Akademia Leona Koźmińskiego.

    Björk "objawiła się" w Poznaniu w postaci awatara. Fizycznie artystka będąca ikoną współczesnej awangardy znajdowała się w Nowym Jorku. Dlaczego zdecydowała się na taki sposób spotkania w fanami? Jak dokładnie działa zastosowana w czasie spotkania technika i co ma wspólnego z filmem "Avatar"? I w jaki sposób twórczość Björk była obecna podczas "Art&Fashion Forum" w Poznaniu? "Björk daje przykład współpracy z maszynami" - powiedziała w Dzień Dobry TVN inspiratorka wydarzenia Grażyna Kulczyk.

    Profesor Ewa Łętowska to teraz chyba najbardziej znana profesor w Polsce. Pod jej tożsamość podszył się ktoś, kto pisał biografię Zdzisławy Sośnickiej, organizował spotkania, wynajmował hotele, wynajmował sale na spotkania nie tylko naukowe. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Paweł Jabłoński - ekspert ds. bezpieczeństwa IT . Czy każdy ma swojego awatara w sieci i nawet o tym nie wie? Jak inni mogą ukraść Twoją tożsamość?