Andrzej Strzelecki

    Andrzej Strzelecki

    Rodzina, przyjaciele, znajomi aktorzy, byli studenci i fani jego talentu towarzyszyli w ostatniej drodze Andrzejowi Strzeleckiemu. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na warszawskich Powązkach. Aktor, reżyser i pedagog zmarł 17 lipca w wieku 68 lat, cierpiał na nowotwór płuc i oskrzeli. Artysta pośmiertnie został odznaczony przez prezydenta.

    Andrzej Strzelecki zmaga się z nieoperacyjnym nowotworem płuc i oskrzeli. Jedynym ratunkiem jest terapia w Stanach Zjednoczonych. Jego córka Joanna poruszyła więc niebo i ziemię, aby zebrać potrzebne na to pieniądze. Chodzi aż o 1,5 miliona złotych. O przebiegu choroby i zbiórce opowiedzieli Joanna Strzelecka-Żylicz i oraz przyjaciel aktora Janusz Józefowicz. Sprawdź, jak można pomóc.

    Tuż przed spektaklem atmosfera w garderobie jest gorąca. Czy staje się jeszcze gorętsza, kiedy tematem przedstawienia są mniejszości seksualne? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek. Zobaczcie, co w garderobie robili reżyser Andrzej Strzelecki i jego aktorzy: Marek Kaliszuk, Olga Kalicka i Joanna Kurowska. Zjadał ich stres? Czy sztuka "Klatka dla ptaków" przypadła do gustu polskiej publiczności?