Andrzej Nejman

  Andrzej Nejman

  Do sądu trafił wniosek o ukaranie Jerzego Owsiaka za przekleństwo, które padło, gdy mówił do uczestników festiwalu "Przystanek Woodstock". O tym w jakich okolicznościach przekleństwa nam nie przeszkadzają, a kiedy są niewskazane rozmawialiśmy z mistrzem przejęzyczeń - Marcinem Mellerem, Ewą Błachnio i Andrzejem Nejmanem: "Są ludzie, którzy pięknie wplatają wulgaryzmy w swoje wypowiedzi, a są ludzie, którzy nie potrafią tego robić".

  Niektóre gwiazdy mają swoich psychofanów. Czy takowych mają lub mieli Piotr Polk, Aldona Jankowska, Andrzej Nejman, Katarzyna Glinka i Ewa Wencel? Z aktorami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  O psikusach, które podczas spektakli płatają sobie aktorzy krążą legendy. Świat "z drugiej strony sceny" przedstawia spektakl "Czego nie widać" w reżyserii Andrzeja Nejmana. Przy okazji premiery sztuki w Teatrze Kwadrat dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała m.in.: Aldonę Jankowską, Piotra Polka i Martę Żmudę Trzebiatowską i Grzegorza Wonsa o to, jakie historie przydarzyły im się podczas grania na scenie. A jakie żarty oni robili kolegom i koleżankom?

  Strach o to, czy dziecko poradzi sobie w życiu zawsze będzie obecny w życiu rodziców. Czy z tego względu rodzice powinni się wtrącać w prywatne życie swoich pociech? Gwiazdy zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Co powiedzieli jej: Agnieszka Sienkiewicz, Paweł Małaszyński, Katarzyna Glinka, Anna Cieślak, Ewa Kasprzyk i Andrzej Nejman?

  Już po raz kolejny drużyna Teatru Kwadrat spotykała się na meczu charytatywnym i kolacji połączonej z aukcją. Czy między aktorami panuje rywalizacja na boisku? I na jaki cel zostaną przekazane pieniądze z aukcji? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Bartek Jędrzejak wybrał się dziś do Gródka nad Dunajcem by z bliska przyjrzeć się pierwszej edycji Mistrzostw Polski Biznesu, Artystów i Sportu w Snookerze. Zobaczcie kto bierze w nich udział, i kto jest murowanym faworytem! ;-)

  Andrzej Nejman kieruje Teatrem Kwadrat od pięciu lat. Ilu zespołowych dzieci ma już na koncie? Którzy jego aktorzy zostali w czasie ich pięcioletniej współpracy rodzicami? Jak Andrzej wspomina narodziny swojego pierwszego dziecka? Z dyrektorem teatru rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Teatr Kwadrat jest już po remoncie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała gwiazdy, jak bardzo się w nim zmieniło. Rozmawiała m.in.: z Pawłem Małaszyńskim, Andrzejem Nejmanem, Edytą Herbuś, Aldoną Jankowską, Ewą Kasprzyk, Martą Żmudą-Trzebiatowską i Kamilem Kulą.

  Występują na deskach jednego teatru, godzinami przebywają we własnym gronie i nie mają siebie dość. Aktorzy teatru Kwadrat właśnie wyjechali na wspólne, kilkudniowe wakacje. Jak spędzają czas? Co będą robić po wyjeździe integracyjnym? Zapytaliśmy o Martę Żmudę-Trzebiatowską, Kamila Kulę, Pawła Wawrzeckiego, Andrzeja Nejmana, Marcina Kwaśnego i Katarzynę Glinkę.

  Z kamerą Dzień Dobry TVN byliśmy na premierze "Okna na parlament". A ponieważ jest to sztuka o polityce dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska porozmawiała właśnie o polityce z gwiazdami, które przybyły na tę premierę. Kogo polityka bawi, a kogo irytuje? Co na ten temat powiedzieli: Piotr Gąsowski, Marta Żmuda Trzebiatowska, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Glinka, Andrzej Nejman, Anna Cieślak i Aldona Jankowska? Która gwiazda interesuje się polityką, a która chciała zostać politykiem?

  Borys Szyc, Michał Piróg, Marian Opania, Andrzej Nejman, Justyna Sieńczyłło, Andrzej Seweryn, Ewa Błaszczyk to tylko niektórzy polscy artyści, których połączyła solidarność z Ukrainą. Wspólnie zorganizowali niezwykły projekt.

  Jaki jest ich sposób na udany związek? O tym dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej opowiedzieli: Renata Dancewicz, Ewa Ziętek, Andrzej Nejman, Anna Cieślak i Marcin Kwaśny.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska była na premierze spektaklu "Ciotka Karola 3.0" w teatrze Kwadrat. Spotkała tam Andrzeja Nejmana. Dyrektor teatru po raz pierwszy wystąpił w roli reżysera. Kogo jeszcze spotkała na premierze?

  Katarzyna Olubińska wybrała się do Teatru Kwadrat, by spotkać się z ulubioną aktorką Aldoną Jankowską. Zobaczcie nowe wcielenie Aldony Jankowskiej - kobiety wielu talentów. Tym razem będzie o miłości...

  Agnieszka Jastrzębska był na otwarciu wystawy zdjęć, których bohaterką jest aktorka Ewa Kasprzyk. Czy to prawda, że Andrzej Nejman, dyrektor teatru, w którym gra Ewa Ksprzyk powiedział, że jeżeli Ewa nie przestanie brać udziału w rozbieranych sesjach, to zwolni ją z pracy? Jak córka Ewy Kasprzyk, Małgorzata Bernatowicz, zareagowała na udział mamy w rozbieranej sesji? Kto rozebrał Ewę Ksprzyk?

  Co czuje aktor, gdy na przedstawieniu widz chrząka, pisze sms-y, nie wycisza komórki, a co gorsza - podjada paluszki? O tym, w Dzień Dobry TVN: Tomasz Karolak, Andrzej Nejman oraz Beata Ścibakówna. Jak, ich zadniem, powinien wyglądać i zachowywać się w teatrze widz?

  Z badań wynika, że dla większości osób wybierających się do teatru najważniejsze jest to, kto występuje w danej sztuce, a najchętniej wybierane są te przedstawienia, w których udział biorą aktorzy znani z telewizji. Czy rzeczywiście tak jest i czy role serialowe pomagają czy przeszkadzają aktorom, spytaliśmy Joannę Liszowską, Katarzynę Zielińską, Andrzeja Nejmana i Tomasza Schimscheinera.

  Co połączyło naszych gości? Co Andrzej Nejman, Grzegorz Wons, Krystyna Demska- Olbrychska oraz Magdalena Schejbal mają ze sobą wspólnego prócz aktorstwa? O tym zdecydowali się opowiedzieć w studiu Dzień Dobry TVN.

  Agnieszka Jastrzębska była na premierze spektaklu "Ślub doskonały" w teatrze Kwadrat. Jak Marta Żmuda-Tzrebiatowska wyobraża sobie ślub doskonały? Czy marzy o sekretnym ślubie? Jak do swojego ślubu przygotowawała się Katarzyna Glinka? O swoim doskonałym ślubie opowiedział jej też aktor Andrzej Nejman. Dlaczego Paweł Młaszyński nie wspomina zbyt mile swojego ślubu? Jak żona Małaszynskiego reaguje na jego role?

  Czasem dzieje się tak, że uczeń przerasta mistrza. W studiu Dzień Dobry TVN Andrzej Nejman i Paweł Małaszyński zdecydowali się opowiedzieć historię ich znajomości. Kto kogo kopiuje, a może stawiają raczej na indywidualizm i niepowtarzalność?

  Zaczyna się Euro 2012 - piłkarskie święto i czas, w którym wszyscy kibice narażeni są na spore stresy związane z sukcesami i porażkami swoich drużyny. Z Andrzejem Nejmanem, Marią Rotkiel, Marcinem Mellerem i Radosławem Majdanem zastanawialiśmy się w Dzień Dobry TVN, jak postępować z kibicem w czasie mistrzostw.