Andrzej Mleczko

  Andrzej Mleczko

  Podstawowym kryterium podziału turystyki jest motyw podróży osoby wyjeżdżającej. Jedni wyjeżdżają gdzieś w celach poznawczych, inni po to, by odpocząć. Mówi się też o turystyce biznesowej, religijnej i zdrowotnej. Są też tacy, którzy szukają nowych wrażeń i smaków. O tym, czym kulinarnie przyciąga turystów Kraków rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z satyrykiem Andrzejem Mleczko i Radosławem Froncem, właścicielem kilkunastu krakowskich restauracji. Gdzie w Krakowie jada Andrzej Mleczko?

  Żona Andrzeja Mleczki twierdzi, że jest fatalnym tancerzem. Prawdziwość tej opinii sprawdziła prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman. Jak im wyszły pląsy w pewnym krakowskim klubie z dancingiem? Kto z nich tańczył "na leniucha", a kto śmigał po parkiecie? Po tańcach rysownik wziął Dorotę na przejażdżkę po Krakowie. Jakie atrakcje jej pokazał? Czy Andrzej Mleczko postawiłby sobie pomnik w Krakowie?

  Wczoraj zmarł Zbigniew Wodecki. W studiu Dzień Dobry TVN o wybitnym muzyku opowiedzieli nam Artur Andrus i Andrzej Mleczko. Artur Andrus: "Zdarzało mu się, że on znienacka, o północy, potrafił zadzwonić, tylko po to, żeby opowiedzieć dowcip". Andrzej Mleczko: "Przez te 50 lat nie pamiętam ani jednego momentu, żeby on coś złego powiedział o którymś z kolegów". A Wy jak go zapamiętacie?

  Do swojego pięknego ogrodu w Tyńcu Andrzej Mleczko zaprosił ekipę Dzień Dobry TVN i dziennikarza Mateusza Hładkiego. Jak duży jest ten ogród i ile drzew posadził już w swoim ogrodzie znany rysownik? Kto mu w tym pomaga? I chociaż pogoda nie dopisała, to ogrodem jesteśmy oczarowani.

  Jeden z wymyślonych kiedyś przez Andrzeja Mleczko aforyzmów spotkał się z falą krytyki, a sam autor został nazwany mizoginem. Czy osoby krytykujące rysownika byli w błędzie? Zaprosiliśmy go do krakowskiej siedziby TVN, aby miał szansę na stawienie czoła oskarżeniom. Rozmowę ze studia Dzień Dobry TVN przeprowadzili Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Radni z Tuszyna uznali, że Kubuś Puchatek nie może być patronem placu zabaw bo" ma nieokreśloną płeć i niekompletne ubranie". Wyśmiewa ich nawet NBC. Czy teraz Kubuś Puchatek stanie się Kubusiem P. ? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Andrzej Mleczko, rysownik oraz Magdalena Chorzewska, psycholog dziecięcy. Próbowali odpowiedzieć na pytanie jakiej płci jest bohater jednej z najpopularniejszych bajek dla dzieci.

  Skończył architekturę na Politechnice Krakowskiej. Zadebiutował w 1971 roku w tygodniku „Student”. Do tej pory wydal ponad 40 książek z rysunkami oraz zorganizował ponad 120 wystaw prac w kraju i ponad 30 za granicą. Naszym gościem był Andrzej Mleczko.

  Bartek Jędrzejak wybrał się do Tyńca, gdzie znajduje się magiczny ogród Andrzeja Mleczki, w którym rysownik, na co dzień mieszkający w Krakowie, relaksuje się i uspokaja.

  "Sentymentalną" podróż do przeszłości, a dokładnie do czasów PRL-u, odbyli wraz z nami Andrzej Mleczko, Beata Ścibakówna i Robert Kudelski. Czy tęsknią za tamtymi czasami? Dlaczego Andrzej Mleczko uważa, że "demokracja jest mocno przereklamowana, a komuna jest mocno zdemonizowana"? O czym marzyli w PRL-u? Ile butelek alkoholu można było kupić w tamtych czasach za 20 dolarów?

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki wybrał się do Tyńca, do domu rysownika Andrzeja Mleczki. Razem córką Ewą Andrzej Mleczko oprowadził nas po swoim magicznym ogrodzie. Czy córka odziedziczyła talent po tacie? Zobacz, jak mieszka najsłynniejszy satyryk naszego kraju!