Andrzej Deskur

  Kobiety i mężczyźni różnią się nie tylko pod względem fizjonomii, ale również umysłu. Naukowcy dowiedli, że słaba płeć zapamiętuje więcej i lepiej. Dlaczego kobiety dokładnie pamiętają, co partner powiedział 6 grudnia 2010 roku o godzinie 14:21? Czy słabsza pamięć mężczyzn jest przyczyną wojny płci? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychiatrą dr Mają Polikowską-Herman, aktorem Andrzejem Deskurem i dziennikarką Anną Dec.

  Wielu rodziców nie chce spuszczać z oczu swoich pociech. Dlaczego? A może jednak warto dać dzieciom większą swobodę? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: prezenterkę telewizyjną i mamę dwóch córek Magdalenę Modrą, aktora i tatę trzech córek Andrzeja Deskura oraz psycholog dziecięcą i mamę dwóch córek Martę Żysko-Pałubę.

  Mobilna strefa programu Po Stronie Natury, którego celem jest zachęcenie Polaków do dbania o naturę, odwiedziła już wiele miast w Polsce. Ostatnim miastem na trasie jest Kraków. To tam dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Andrzejem Deskurem, aby porozmawiać o projekcie. Ile do tej pory posadzono drzew? Kiedy aktor posadził swoje pierwsze drzewo?

  Ferie zimowe już blisko. Niektóre dzieci wyjadą na pierwszy samodzielny obóz. Jak zatem przygotować je do tego? O rady poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: psychologa dziecięcego Patrycję Rzepecką i doświadczonego w temacie aktora Andrzeja Deskura, który ma trzy córki.

  Postęp technologiczny ułatwia rodzicom kontrolowanie dzieci. Począwszy od blokad stron internetowych, aż po aplikacje telefoniczne pozwalające lokalizować dziecko... Czy takie zachowania są dobrym pomysłem? O granicach kontroli rodzicielskiej rozmawialismy w Dzień Dobry TVN z Martą Żysko-Pałubą, Andrzejem Deskurem i Monika Gawlińską. Czy kontrolują swoje dzieci?

  "Teatr, film, serial, reklama, dubbing, lektorka, śpiewanie. Jestem tylko aktorem. Mam swoją godnośc i stawki, ale tylko aktorskie. Czekam. Jestem chętny. Umiem się oddać pracy. Efekt nie zawsze zależy ode mnie. Spróbujcie" - takie ogłoszenie na jednym z portali społecznościowych zamieścił aktor Andrzej Deskur, którego zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN. Naszym gościem była też aktorka Paulina Holtz.

  Labirynty, niekończące się drogi, niezrealizowana próba dotarcia do celu, latanie w przestworzach oraz nagłe spadanie. Jakie były najciekawsze sny naszych gości? Czy niewidomi śnią inaczej? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: wokalistka Natalia Przybysz, aktor Andrzej Deskur, który jest somnambulikiem, kierownik Pracowni Elektroencefalografii i Badań nad Snem - Tadeusz Piotrowski z Kliniki Psychiatrycznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz niewidomy Paweł Król.

  Jak twierdzą specjaliści, różnica między pierwszym, a drugim dzieckiem nie powinna wynosić więcej niż 4 lata. W Dzień Dobry TVN usłyszeliśmy wypowiedzi rodziców, którzy mają odmienne zdanie. Andrzeja Deskura, Edytę Pazurę, Odetę Moro-Figurską i Martę Żysko-Pałubę zapytaliśy w Dzień Dobry TVN o to, kiedy zdecydować się na drugie dziecko?

  Pisarka Małgorzata Kalicińska nie wybaczyłaby prawdziwemu przyjacielowi zdrady. A czego nie wybaczyłby przyjacielowi aktor Andrzej Deskur lub felietonistka Agata Passent? Jakie są granice przyjaźni? Co może zniszczyć wieloletnią przyjaźń? Gościem Dzień Dobry TVN był także Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.