Ambasada USA

  Artystka i wdowa po prof. Zbigniewie Brzezińskim miała 90 lat.

  Mateusz Hładki odwiedził dyplomatę w jego warszawskiej rezydencji.

  Po trzech latach Georgette Mosbacher ustępuje ze stanowiska ambasadora USA w Polsce. Z tej okazji udzieliła nam wyjątkowego wywiadu. We wzruszającej rozmowie z Anną Kalczyńską opowiadała o Polsce, Polakach i polskich przysmakach. Jak będzie wspominać pobyt w naszym kraju?

  Czwarty czwartek listopada to dla Amerykanów jedno z najważniejszych świąt - Dzień Dziękczynienia. Mateusz Hładki wybrał się do warszawskiej rezydencji ambasadora USA w Polsce, gdzie ambasador, Paul W. Jones wspólnie z żoną Catherine Cheremeteff Jones, opowiedzieli mu o najważniejszych tradycjach związanych z tym świętem. Czego nie może zabraknąć na stole w tym ważnym dla Amerykanów dniu?

  Fiat 126p nadal ma swoich fanów. Należy do nich również zastępca konsula generalnego w Ambasadzie USA w Warszawie Daniel Gedacht. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział o swoich polskich korzeniach i oczywiście miłości do Malucha. Czy auto często się psuje? Zobaczcie, co Marcin Prokop obiecał naszemu gościowi :)

  Przez 25 lat walczył z rządami Polski i Ameryki o odszkodowanie za nieprawnie przejęty, a następnie zburzony budynek, na miejscu którego stoi dziś ambasada USA. O historii swojej rodziny i zmagań z urzędnikami, Magdzie Mołek, opowiedział książę Albert Światopełk-Czetwertyński.