Aleksandra Kurzak

  Aleksandra Kurzak

  We wrześniu zeszłego roku prezes fundacji K.I.D.S. wraz ze śpiewakami operowymi: Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagną, zapowiadali w naszym studiu koncert charytatywny, z którego dochód miał być przeznaczony na nową siedzibę banku krwi w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Chwilę później zaczęły dziać się cuda. Ku zdziwieniu organizatorów zaraz po opuszczeniu naszego budynku okazało się, że bilety na wydarzenie zostały prawie wyprzedane.

  "Puccini In Love" - to pierwszy wspólny album pary wybitnych śpiewaków, a prywatnie pary małżeńskiej - Aleksandry Kurzak i Roberto Alagna. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o wspólną pracę, miłość i wychowywanie 5-letniej córki, która odziedziczyła po nich talent wokalny. Jak małżeństwo godzi wszystkie obowiązki - te zawodowe i prywatne?

  Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna to małżeństwo i światowej sławy śpiewacy operowi. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o swojej miłości, wspólnej pracy i trzyletniej córeczce. Co Malena odziedziczyła po ojcu? Po ilu dniach znajomości Roberto oświadczył się Aleksandrze? Lubią dzielić wspólną pasję?

  Aleksandra Kurzak to światowej sławy śpiewaczka operowa. Do czołówki śpiewaków operowych należy też jej mąż Roberto Alagna. Spotkał się z nimi Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN rozmawiał z nimi o zmianach, jakie zaszły po narodzinach ich dziecka. Zapytał ich również o to, jak znajdują czas dla siebie w natłoku obowiązków zawodowych i czy planują kolejne dziecko.

  Polscy śpiewacy podbijają serca wielbicieli opery. Niedawno na gali International Opera Award w Londynie, za najlepszą śpiewaczkę operową świata uznano polską sopranistkę Aleksandrę Kurzak. Także w Londynie, w Royal Opera House, wystawiono niedawno „Króla Rogera” - operę Karola Szymanowskiego. W Dzień Dobry TVN gościliśmy śpiewaczkę Aleksandrę Kurzak i Pawła Potoroczyna z Instytutu Adama Mickiewicza, który jest partnerem inscenizacji „Króla Rogera" w Londynie. Czy polska śpiewaczka spodziewała się tej nagrody? Kto ją przyznaje - jury czy fani? Czy "Król Roger" to pierwsza polska opera wystawiona poza Polską? Jakie były recenzje po premierze tej opery?

  Zdobyła sławę w Ameryce, Paryżu, Londynie i Włoszech. Żyje na walizkach, ale niedawano, urodziła córeczkę Malenę, która... naprawdę uwielbia makaron! Kiedy spotkała swojego aktualnego męża, była szczęśliwą mężatką. Ona jest wybitną sopranistką, on wybitnym tenorem. Wszystkie żony mówiły mu, że nie jest w ich typie... W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli Aleksandra Kurzak i jej mąż Roberto Alagna.

  Katarzyna Olubińska spotkała się dziś z Aleksandrą Kurzak w ... szkole rodzenia! :) Czy w dwa dni da się opanować wszystkie niezbędne umiejętności?

  O życiu na scenie i na walizkach i o udziale w gali "Zwykły Bohater" rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN - sopranistką Aleksandrą Kurzak. Cz to parwda, że dziewczynki przechodzą mutację? Jak żyje diwa operowa i czy miewa kaprysy? Jak należy dbać o taki głos? Czy ubezpieczyła swój głos? Na co chorują śpiewacy operowi?

  Aż 18 proc. polskich dzieci cierpi na nadwagę lub otyłość - tak wynika z badań Zakładu Zdrowia Publicznego Centrum Zdrowia Dziecka. O tym jak zdrowo żywić dzieci rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z naszymi gośćmi: Magdaleną Gessler, Aleksandrą Kurzak i Magdaleną Lamparską. Czy zaskakaują ich wyniki tych badań? Jak odżywiała się w dzieciństwie znana restauratorka, a jak jej dzieci? - Moje dzieci ubóstwiają jeść, tyle tylko, że jedzą mądrze - mówiła Magda Gessler.

  Piękna, mądra i utalentowana. Jej nazwisko nie schodzi z afiszy największych oper na całym świecie. W kuchni Dzień dobry TVN do listy swoich uzdolnień dodała nową: gotowanie. Sopranistkę gościliśmy w towarzystwie przyjaciółki Małgorzaty Stachowiak.

  Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z Aleksandrą Kurzak i z Sebastianem Karpielem - Bułecką w Legnicy, gdzie odbył się koncert noworoczny z ich udziałem. Jak doszło do nawiązania tej muzycznej współpracy?

  Sopranistka Aleksandra Kurzak, baryton Artur Ruciński i lider zespołu Zakopawer, Sebastian Karpiel-Bułecka, spotkają się na jednej scenie - 13 stycznia w Legnicy, a 14 stycznia w Lubinie. Co wyjdzie z połączenia dwóch światów: opery i muzyki popularnej? Czy to prawda, że lider zespołu Zakopawer wystąpi w roli Don Giovanniego?

  Aleksandra Kurzak zadebiutowała na scenie operowej w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Dziś jest międzynarodowej sławy diwą operową. Co by się stało się z jej głosem, gdyby nie śpiewała zaledwie dwa tygodnie? Dlaczego jej mama straciła głos? Czy gwiazda opery chce założyć rodzinę?