akupresura

    akupresura

    Akupresura obecnie jest już uznawana za metodę leczniczą, mimo że przez wiele lat budziła pewne kontrowersje. Dziś jej znaczenie dla medycyny uznaje nawet Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Akupresura to bardzo stara filozofia związana z przepływem energii przez ludzkie ciało i z technikami udrażniania tego przepływu. Obecnie wykorzystuje się ją przede wszystkim do leczenia nawracających bólów głowy, stanów migrenowych, nerwobóli czy problemów z przewodem pokarmowym.

    Ponoć masowanie poszczególnych punktów na uszach pozwala wzmocnić wewnętrzne narządy. Masażem ucha można też złagodzić stres. O tym, co może nam dać masaż ucha opowiada w Dzień Dobry TVN dr Sainjaral Byambasuren, lekarz medycyny rodzinnej i specjalistka medycyny naturalnej. Czy u każdego można zastosować tę terapię? Jak należy masować ucho - głaskać czy uciskać? Poznajcie techniki refleksoterapii uszu.

    To możliwe twierdzi Japonka Lari Yugai, która zajmuje się modelowaniem twarzy, stosując akupresurę. Czy każdy może poddać się takiemu zabiegowi?

    Modelowanie twarzy akupresurą cieszy się coraz większą popularnością. Za pomocą tej metody mody można usunąć zmarszczki bez użycia skalpela. Kto najczęściej korzysta z tego typu zabiegów i czy samemu, w domu, możemy wykonać taki masaż? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Lari Yugai.