akademia teatralna

  akademia teatralna

  Studenci w szkołach teatralnych przechodzą falę porównywalną z najgorszymi wzorami z wojska. Czym jest "fuksówka"? To znęcanie się przez starszych kolegów, manipulacje i upokorzenia. Warszawska i krakowska PWST powiedziały stanowcze "stop" tego typu zachowaniom. O walce z tym złoworogim procederem porozmawialiśmy z psycholog, Katarzyną Kucewicz i aktorem, Michałem Czarneckim.

  Krystyna Tkacz zagrała wiele znakomitych ról teatralnych i filmowych. Rolą Pani Jadzi w "Drugiej szansie" podbiła serca widzów. Współpracowała również z warszawską Akademią Teatralną. Dlaczego studenci bali się aktorki? Czy studentka Małgorzata Kożuchowska też się jej obawiała? Co bardziej kocha - śpiew czy granie? Aktorkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  W tym roku akademickim Wojciech Malajkat i Marcin Perchuć będą musieli zmierzyć się z nowymi rolami. Ten pierwszy - rektora, a drugi - dziekana Akademii Teatralnej w Warszawie. Z aktorami spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska. Powiedzieli jej o swoich nowych obowiązkach. Co Wojciech Malajkat zdążył już wyrzucić z uczelni, a co udało mu się załatwić?

  Wojciech Malajkat w tym roku akademickim będzie musiał zmierzyć się z nową rolą - rektora Akademii Teatralnej w Warszawie. Co już wyrzucił z uczelni? Jakie ma plany? Na rozmowę dziennikarki Dzień Dobry TVN Kingi Burzyńskiej z Wojciechem Malajkatem zapraszamy w najbliższą sobotę do Dzień Dobry TVN.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Seniuk. Aktorka, choć nie urodziła się z Warszawie, jest ze stolicą bardzo związana. Tu spędziła ponad połowę swojego życia. Jak wspomina lata 70. i czas szalonej popularności po roli w kultowym filmie „Czterdziestolatek"?