Agnieszka Grochowska

  Agnieszka Grochowska

  Agnieszka Grochowska jest jedną z gwiazd filmu "Żeby nie było śladów", który walczył o główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Wenecji. W znajdującej się w tym mieście najstarszej kawiarni świata aktorka opowiedziała, czym był dla niej udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Zdradziła nam również swoje zawodowe marzenia.

  W filmie "Miłość jest wszystkim" Agnieszka Grochowska wciela się w postać Krysi Szwarc - mamy kilkuletniego chłopca, będącej w separacji z mężem, która wdaje się w romans ze znacznie młodszym od siebie mężczyzną, którego gra Maciej Musiał. Aktorów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o relację, która łączy ich bohaterów i pracę na planie komedii.

  W Gdyni rozpoczął się 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W jury konkursu głównego znaleźli się Agnieszka Grochowska i Paweł Pawlikowski. Z jakimi odczuciami przyjęli propozycję zasiadania w jury? Czym różni się ta edycja festiwalu od zeszłorocznej? Co szykują w najbliższym czasie dla swoich fanów? Z aktorką i reżyserem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Nie miała czasu, żeby przyjechać do Warszawy... więc postanowiliśmy odwiedzić ją w Białymstoku. Niedawno wróciła z planu amerykańskiego filmu „Teen Spirit”, którego producentem jest Fred Berger – producent „La La Land”. Zagra w nim dużą, drugoplanową rolę u boku Elle Fanning. Czy Agnieszka Grochowska planuje rozwijać swoją zagraniczną karierę?Co jej zdaniem TRZEBA zobaczyć w okolicy Białegostoku?

  W Koszalinie trwa 35. Festiwal "Młodzi i film". W Mielnie z jurorami konkursu - Agnieszką Grochowską i Januszem Chabiorem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki. Jaki jest poziom tegorocznej edycji festiwalu? Na jakie filmy jurorzy zwracają największą uwagę?

  Nasz specjalny wysłannik, Marcin Sawicki, jest TAM! W samym centrum wydarzeń związanych z NETIA OFF Camera! Dziś, w rozmowie z Magdą Boczarską i Mateuszem Banasiukiem dowiedział się: na czym polega charakteryzacja wewnętrzna i czy trzeba romansować z osobą z którą się gra. Natomiast Agnieszka Grochowska zdradziła mu, nad jaką rolą musi jeszcze popracować!

  "Obce Niebo" w reżyserii Dariusza Gajewskiego opowiada historię pary polskich imigrantów w Szwecji, którym tamtejsza opieka społeczna odbiera dziecko. W rolach głównych zobaczyliśmy Agnieszkę Grochowską, Bartłomieja Topę i Basię Kubiak. O tym jak w obliczu tragedii wzmacniają się więzy rodzinne i co system może zrobić z miłością Kinga Burzyńska porozmawiała z twórcami filmu oraz zaproszonymi na premierę gośćmi.

  O filmie "Obce niebo" głośno było na ostatnim festiwalu w Gdyni. Jego fabuła opowiada o losach polskich emigrantów w Szwecji. Tamtejsza opieka społeczna odbiera rodzinie dziecko. W rolach głównych zobaczymy Agnieszkę Grochowską i Bartłomieja Topę. Jednak odkryciem filmu jest grająca ich córkę dziewczynka. Jak pracę Basi Kubiak oceniają jej filmowi rodzice oraz reżyser filmu Dariusz Gajewski, prywatnie mąż Grochowskiej. Małżeństwo spotkało się na planie po raz drugi. Jak im się współpracowało?

  Reżyser i odtwórczyni jednej z głównych ról w jego najnowszym filmie, prywatnie mąż i żona. Dariusz Gajewski i Agnieszka Grochowska w rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim o współpracy przy filmie "Obce niebo". Dlaczego to właśnie Agnieszka otrzymała rolę i kto jest najlepszą aktorką według Dariusza Gajewskiego? Jesteście ciekawi, czy partnerstwo na jednym planie małżonków jest łatwe i co o takiej współpracy sądzi para? Co było najtrudniejsze we wspólnej realizacji produkcji? Dowiecie się również, jakie przesłanie miał nieść za sobą film i jakie były założenia reżysera, kiedy podejmował tak trudny temat.

  Za nami 40. Festiwal Filmowy w Gdyni. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki rozmawiać z laureatami festiwalu: reżyserką Małgorzatą Szumowską, aktorkami: Agnieszką Grochowską i Justyną Suwałą oraz reżyserem i scenarzystą Magnusem von Hornem. Czy spodziewali się nagród i co tegoroczne statuetki zmieniły w ich życiu? Andrzej Sołtysik przed kamerą Dzień Dobry TVN podsumował dwadzieścia lat swojej obecności na Festiwalach Filmowych w Gdyni. Warto też dodać, że tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się jednak w nieco innej atmosferze niż zazwyczaj. Nie rozwinięto czerwonego dywanu, nie pozowano z uśmiechem do zdjęć, a podczas rozdawania nagród nie żartowano. Wszystko to z szacunku do reżysera Marcina Wrony, którego niespodziewana śmierć zasmuciła wielu.

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN to czego jeszcze nie wiecie: czyli co połączyło Natalię Kukulską i Kubę Badacha? ​Następnie: mistrz o innym mistrzu, czyli Marcin Gortat o Adamie Waczyńskim. A na koniec bardzo twórczy duet: Agnieszka Grochowska o tym jak się gra "w reżyserii" własnego męża. Startujemy o 8.30!

  Jak wygląda praca na planie hollywoodzkiej produkcji filmowej i czy bardzo różni się ona od europejskich, czy też polskich standardów? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Grochowską, która opowiedziała nam o kulisach powstawania filmu "System", w którym zagrała, u boku m.in. Toma Hardy'ego i Gary'ego Oldmana. Czy to początek światowej kariery Agnieszki?

  Sobota z Dzień Dobry TVN to ciekawe tematy i dobra zabawa! Fenomen Gwiezdnych Wojen! Jak z filmowego ekranu przeniknęły do codziennego życia niektórych fanów? Coś dla fanów talentu Agnieszki Grochowskiej - o tym jak się gra w hollywoodzkiej produkcji u boku Toma Hardego oraz coś dla fanów Agnieszki Chylińskiej - ulubionej jurorki małych dzieci. A na scenie Dzień Dobry TVN wystąpi Grzegorz Hyży. Bądźcie z nami jutro o 8.30. Program poprowadzą Magda Mołek i Marcin Meller.

  Absolwenci warszawskiej Akademii Teatralnej z roku 2002. Prywatnie przyjaciele. Agnieszka Grochowska i Leszek Lichota w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli o tym, jak pielęgnować przyjaźń, żeby przetrwała długie lata. Jak wspominają studenckie czasy?

  Tuz przed finałem programu Project Runway, Dzień Dobry TVN odwiedzą jurorzy programu: Joanna Przetakiewicz i Tomasz Ossoliński. Czy uchylą rąbka tajemnicy?

  Na scenie Dzień Dobry wystąpił zespół Mango Collective. Przedstawił utwór "We krwi". Ciekawa muzyka, łącząca w sobie wiele, nawet odległych, muzycznych gatunków.

  Dziś na okładce "Newsweeka" zdjęcie Dody, a w środku sesja i wywiad na temat procesu, w którym artystka została skazana za obrazę moralności. Doda po raz kolejny mówi o tym, że planuje wyjechać z Polski. Ewa Wojciechowska spotkała się z Agnieszką Grochowską, która w filmie "Wałęsa" gra żonę Lecha Wałęsy Danutę. Czy to koniec miłości Heidi Klum i Seala? Zapytaliśmy o w Dzień Dobry TVN Ewę Wojciechowską.

  Już oficjalnie wiemy, że Robert Więckiewicz zagra Lech Wałęsę a Agnieszka Grochowska jako jego żonę w nowym filmie Andrzeja Wajdy. Zdjęcia rozpoczynają się już 1 grudnia. "To jest mój najtrudniejszy film" - powiedział reżyser. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy odtwórczynię roli Danuty Wałęsy. Czy boi się zmierzyć z tą legendarną postacią?