Agata Passent

  W Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym jej córka i dziennikarka Agata Passent.

  Daniel Passent nie żyje. Informację o śmierci dziennikarza przekazał serwis internetowy tygodnika "Polityka", z którym był związany od 1959 roku. Oprócz działalności publicystycznej, tworzył teksty kabaretowe dla grup "Pod Egidą" i "Dudek".

  Agnieszka Osiecka skończyłaby w tym roku 85 lat. Była artystką, która tworzyła nie tylko piosenki, ale pisała także wiersze i powieści. - Cały czas w dorobku mamy znajduję coś nowego, a to dlatego, że miała ona wiele twarzy – powiedziała Agata Passent, córka Osieckiej. W Dzień Dobry TVN gościła także Joanna Dark, autorka płyty jazzowej z tekstami artystki i Jeremiego Przybory - "Osiecka/Przybora – Ale Jazz!".

  Agnieszka Osiecka była jedną z najbardziej utalentowanych kobiet w historii polskiej poezji i piosenki. Jej publikowane od kilku lat dzienniki, pozwalają nie tylko poznać biografię wybitnej pisarki, ale też doświadczyć wyjątkowości epoki, w której żyła. O nieznanych dotąd zapiskach poetki opowiedziała jej córka, Agata Passent.

  Marian Sołobodowski od pięciu lat kolekcjonuje pocztówki sprzed kilkudziesięciu lat. Jego zbiór liczy około 500 egzemplarzy. Jak sam mówi, kartki miłosne sprzed 100 lat mają niezwykłą duszę. Jak wyznawano miłość kiedyś i dziś? Czy dawniej ludzie byli bardziej romantyczni? Porozmawialiśmy o tym z naszymi gośćmi. Studio Dzień Dobry TVN odwidzieli: Agata Passent, Tomasz Raczek i Emilian Kamiński.

  W Stanach Zjednoczonych co czwarta para sypia osobno. O tym trendzie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z: aktorką Sylwą Gliwą, psycholog Moniką Dreger i felietonistką Agatą Passent. Dlaczego - według naszych gości - pary decydują się na spanie osobno?

  Może się zdarzyć, że dowiemy się o romansie partnera naszej przyjaciółki. Co wtedy zrobić? Powiedzieć jej o tym czy nie? A jeśli powiedzieć, to w jaki sposób? O tym w Dzień Dobry TVN mówiły: publicystka Agata Passent, aktorka Katarzyna Walter i kierowca rajdowy Klaudia Podkalicka.

  W obecnych czasach poszukiwanie miłości i seksu w internecie jest dla wielu rzeczą naturalną. Kto z tego korzysta? Jakie są tego konsekwencje? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z seksuolog Izabelą Jąderek i dziennikarką Agatą Passent.

  Stosunkowo nowym zjawiskiem jest tzw. zdrada kontrolowana. Na czym polega? Kto "wchodzi" w takie układy? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychiatrą dr Mają Polikowską-Herman i publicystką Agatą Passent.

  O podsumowanie mijającego już za chwilę roku poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: publicystkę Agatę Passent, satyryka i muzyka Krzysztofa Skibę oraz dziennikarza Kamila Nosela. Co ich najbardziej śmieszyło, a co poraziło absurdem? Dowiedzieliśmy się przy okazji, dlaczego chcą odebrać medal gen. Jaruzelskiemu i dlaczego Prezydent RP Andrzej Duda nie zorganizuje - szeroko omawianego w internecie - Sylwestra ;)

  Co czwarte dziecko w mieście pochodzi z nieformalnego związku. Czy samotna matka nadal jest stygmatyzowana przez społeczeństwo? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z socjologiem Tomaszem Sobierajskim oraz publicystką Agatą Passent. Naszych gości spytaliśmy między innymi, jaka jest różnica między kobietą samotnie wychowującą dziecko a panną z dzieckiem.

  Niedawno Grzegorz Krychowiak został przyłapany na kupowaniu butów dla swojej ukochanej Celi i siebie. Podobno piłkarz należy do wyjątków, bo dla wielu panów zakupy odzieżowe to istna tortura. Czy to prawda? O zdanie poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: stylistkę Zofię Ślotałę, stylistę fryzur Macieja Wróblewskiego i publicystkę Agatę Passent. Czy mężczyzna powinien kupować rzeczy kobiecie?

  Wiele kobiet, aby sprostować oczekiwaniom, stara się być perfekcyjnymi paniami domu. Czy należy ulegać presji otoczenia? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarkę Agatę Passent i blogerkę Magdalenę Kostyszyn.

  Według najnowszych amerykańskich badań kobiety coraz częściej padają ofiarą seksistowskich zachowań. Czym jest seksizm? Czy zależy od poziomu tolerancji? Jak reagować na tego typu zachowania? Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Anna Dziewit-Meller, pisarka, dziennikarka i Agata Passent, felietonistka.

  Widzom Dzień Dobry TVN przegląd prasy zaprezentowała Agata Passent. Zwróciła uwagę na felieton Szymona Majewskiego, skierowany do małżeństw ze stażem oraz artykuł, w którym radzą, jak ukarać źle zachowującego się pracownika. Marcin Prokop wyjaśnił przy okazji różnicę między upomnieniem i naganą. Czy nasz prowadzący był kiedykolwiek wzywany na dywanik?

  Tym razem przegląd prasy zrobiła dla widzów Dzień Dobry TVN Agata Passent. Zwróciła uwagę m.in. na: reportaż o pracy na czarno w pewnej cebularni oraz plotki dotyczące przesunięcia premiery filmu o katastrofie smoleńskiej, którego reżyserem jest Andrzej Krauze.

  Po co kobiety się malują? Dlaczego jest to dla nich takie ważne? Czy czują się wówczas piękniejsze i bardziej pewne siebie? Czy robią to dla mężczyzn? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Kingę Kortę, modelkę i projektantkę biżuterii oraz Agatę Passent, felietonistkę i dziennikarkę.

  Podczas porodu to położna jest osobą, która ma najbliższy kontakt z rodzącą i noworodkiem. Gości Dzień Dobry TVN: modelkę Ewę Pacułę, felietonistkę Agatę Passent i prezeskę Fundacji Rodzić po Ludzku Joannę Pietrusiewicz zapytaliśmy, jak zmieniały się standardy pracy położnych na przestrzeni lat i jakie oczekiwania mają względem nich pacjentki. Zobaczcie, do czego przyznała się prowadząca DDTVN Ula Chincz.

  Na początku grudnia Agata Passent została po raz drugi mamą. Antosia urodziła mając już 42-lata. Jakie towarzyszyły jej obawy przy drugiej ciąży? Czy jest jej łatwiej, czy trudniej niż przy pierwszym dziecku? O dojrzałym macierzyństwie Agata opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Dobry sąsiad to taki, który cukier pożyczy, przytrzyma drzwi do windy, a nawet podleje kwiaty pod naszą nieobecność. Są jednak i ci gorsi, co to stuningują nasz samochód na parkingu, "trochę sikną" na nasz balkon lub zrobią kilkudniową imprezę, którą słychać na drugim końcu miasta. A jak jest w najdłuższym bloku w Polsce? Czy tam sąsiad to skarb? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Zobaczcie, jak wygląda idealny sąsiad.

  Umowy, z którymi spotykamy się w codziennym życiu bywają nieczytelne. Czy niejasno napisane umowy mogą być celowym zabiegiem firm? Co robić, gdy mamy podpisać niezrozumiałą umowę? O tym jak walczyć o poprawę stanu językowego umów konsumenckich, porozmawialiśmy z naszymi gośćmi: Katarzyną Kłosińską, językoznawcą, sekretarzem Rady Języka Polskiego, Aleksandrą Frączek – prawnikiem z Federacji Konsumentów oraz Agatą Passent, felietonistką.

  Kobiety mają dbać o dom i dobrze wyglądać, a mężczyźni pracować i utrzymywać rodzinę. Dlaczego od najmłodszych lat wpaja się dzieciom stereotypowe role dotyczące ich płci? Dlaczego oczekiwania społeczeństwa wobec chłopców są odmienne od oczekiwań wobec dziewczynek? Czy dyskryminujemy własne dzieci? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z aktorką Agnieszką Wielgosz, felietonistką Agatą Passent i dziennikarką Pauliną Reiter.

  Za czym tęsknią młode matki? Czy niezwykła więź z dzieckiem rekompensuje pewne straty? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Agata Passent, Sonia Bohosiewicz oraz psycholog Ania Kędzierska. Jak zmieniło się ich życie "po dziecku"?

  Jak zorganizować święta w patchworkowej rodzinie? Jak podzielić się opieką nad dziećmi w czasie świąt, by uniknąć kłótni? Co zrobić, gdy były mąż koniecznie chce zabrać dzieci na święta do swojej nowej rodziny? By o tym porozmawiać, do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Martę Wiśniewską, Agatę Passent i Jacka Borkowskiego.

  Death Dinners to amerykańska inicjatywa społeczna wedle której rodzina i bliscy spotykają się przy jednym stole, często towarzyszy temu konsumpcja, i rozmawiają o śmierci. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Dyrektor Puckiego Hospicjum i bioetyk ksiądz dr Jan Kaczkowski, felietonistka Agata Passent oraz dziennikarz Leszek Talko. Czy w Polsce także przyjmie się ten zwyczaj?

  Jak wychować genialne dziecko? Czy wystarczy kierować się mądrościami zawartymi w poradnikach? Jak nie popełniać błędów wychowawczych? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Katarzynę Dowbor, Małgorzatę Potocką, Agatę Passent i psycholog Małgorzatę Ohme.

  "Gej i kobieta to wyższa i najlepsza forma przyjaźni? Bardzo często jest to dobra przyjaźń, która się sprawdza i jest satysfakcjonująca dla obu stron, pod warunkiem, że kobieta jest w stałym związku..." - to fragment najnowszej książki "O miłości" seksuologa prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza. Ten fragment książki stał się przyczynkiem do naszej rozmowy na temat przyjaźni pmiędzy gejami a kobietami. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy pisarza Marcina Szczygielskiego, aktorkę Magdalenę Wójcik, felietonistkę Agatę Passent i seksuologa Michała Lwa-Starowicza.

  Pisarka Małgorzata Kalicińska nie wybaczyłaby prawdziwemu przyjacielowi zdrady. A czego nie wybaczyłby przyjacielowi aktor Andrzej Deskur lub felietonistka Agata Passent? Jakie są granice przyjaźni? Co może zniszczyć wieloletnią przyjaźń? Gościem Dzień Dobry TVN był także Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

  Czy prawdą jest, że ładnym kobietom żyje się lepiej i łatwiej? - W Afryce absolutnym symbolem piękna jest to, że kobiety nie mają dwóch przednich zębów - mówi Beata Pawlikowska, która uważa, że uroda ma znaczenie pozorne. Dlaczego? A może dla niektórych kobiet uroda jest przekleństwem? Czy gościom Dzień Dobry TVN zdarzyło się wykorzystywać swoją atrakcyjność? Jak poradzić sobie ze stereotypem: "skoro ładna, to na pewno głupia"?

  Nadopiekuńczy rodzic może być nieszczęściem dla dziecka, bo nie przygotuje dziecka do samodzielnego dorosłego życia, jeśli ciągle będzie go we wszystkim wyręczać i zawsze będzie na każde zawołanie swojej pociechy. Jak wychować dziecko, by było samodzielne? Od kiedy rodzic, powinien uczyć dziecko samodzielności? Jakimi rodzicami są goście Dzień Dobry TVN: dziennikarka Katarzyna Dowbor, bizneswoman Iwona Kossmann, Leszek Talko, autor książki "Dziecko dla odważnych" i publicystka Agata Passent?