Porady

Kiedy wyrzucić biustonosz do kosza? Bielizna zużywa się szybciej, niż myślisz

Porady

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
kobieta.wp.pl
Kolekcja biustonoszy w sklepie

Systematyczna zmiana bielizny jest podstawą dbania o higienę ciała. Wiemy już, że biustonosze powinno się prać ręcznie co 2-3 dni (w okresie letnim częściej, w zależności od potliwości i panującej na dworze temperatury). A kiedy warto wymienić staniki na całkowicie nowe?

Biustonosze - kiedy wymieniać je na nowe?

Biustonosze nie są stworzone jedynie po to, by pięknie wyglądać. Ich funkcja nie sprowadza się również do osłaniania kobiecych piersi przed niepożądanym wzrokiem osób trzecich. Są przede wszystkim praktycznym elementem garderoby, który ma właściwości prozdrowotne, bowiem odpowiednio dopasowany podtrzymuje biust i dba o jego prawidłowe ułożenie.

Dużo mówi się o profesjonalnym dobieraniu staników, praniu oraz przedłużaniu ich żywotności. Mało jednak wspomina się o tym, kiedy warto wymienić je na lepszy i nowszy model.

Porządki domowe

Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okienDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Bielizna ma swój okres ważności. Nie jest on tak oczywisty jak w przypadku żywności, ale może być równie istotny, ponieważ także wpływa bezpośrednio na ludzki organizm. Materiał, z którego wykonane zostały biustonosze, po pewnym czasie ulega zniszczeniu i rozciągnięciu, a tym samym nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Dlatego należy pozbyć się stanika, jeżeli:

  • jest zbyt luźny;
  • jest zbyt ciasny;
  • przesuwa się po ciele podczas noszenia;
  • uwiera;
  • wystają z niego fiszbiny;
  • widać na nim nieestetyczne przetarcia.

Biustonosze mają swój okres ważności. Kiedy się kończy?

To, kiedy biustonosz nie nadaje się już do użytku, zależy w głównej mierze od intensywności użytkowania. Im częściej go nosimy, tym szybciej musimy się z nim pożegnać. Jak podaje serwis kobieta.wp.pl, eksperci rekomendują, by pozbywać się staników co 6-12 miesięcy - nawet wtedy, kiedy wyglądają na stosunkowo nowe.

Jeżeli jesteśmy posiadaczkami więcej niż dwóch lub trzech biustonoszy i wkładamy je naprzemiennie, ich żywotność automatycznie się wydłuża. Dlatego warto w swojej garderobie mieć około 5-7 egzemplarzy, by móc cieszyć się nimi przez kilka lat.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Volodymyr Maksymchuk/EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości