Marek Kamiński rusza z robotem NOA w podróż dookoła świata

W zeszłym roku Marek Kamiński pokonał 30 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym. Przejchał trasę z Polski do Japonii i z powrotem, żeby pokazać, że można podróżować nie niszcząc śwrodowiska. Tym razem, w ekologiczną podróż dookoła świata, zamierza zabrać ze sobą robota - NOA.

Czym jest dla Marka Kamińskiego NOA?

To jest towarzysz podróży w wyprawie dookoła świata. To jest imię żeńskie i w nawiażaniu do Noego, który uratował świat przed potopem, teraz być może NOA - sztuczna inteligencja - ocali ludzkość przed potopem, który ona sama spowoduje.

Czy w dzisiejszym świecie, który dzięki internetowi jest na wyciągnięcie ręki, można jeszcze zobaczyć coś co nas zadziwi lub oczaruje, czego nie widzielismy nigdy wcześniej?

Myślę, że można. Są takie miejsca jak np. Szlak Santiago de Compostela. Jest tyle, nawet w Polsce, rzeczy do zrobienia i szlaków, że myślę iż można. Eksploracja polega na tym, że patrzy się ciągle, co jest za horyzontem. Nieraz jest to jakaś droga, nieraz jest to droga duchowa, a nieraz jest to relacja człowiek - sztuczna inteligencja.

Trasa wyprawy będzie prowadzić przez Londyn, Belgię, Francję, Niemcy, Polskę, Czechy, Austrię, Włochy, Grecję, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Chiny, Koreę Południową, Japonię, Stany Zjednoczone, USA, Kanadę i Holandię.

Więcej na temat wyprawy znajdziecie tutaj: AI NO TRACE EXPEDITION >>>

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości