Boże Ciało 2023 w Warszawie. O której przejdzie procesja? Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej i utrudnienia

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
polsatnews.pl
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowejDzień Dobry TVN
wideo 2/5

W czwartek, 8 czerwca w związku z obchodami Bożego Ciała, ulicami polskich miast i wsi przejdą tłumne procesje. Tak będzie również w Warszawie. W związku z tym na pewien czas część ulic w stolicy będzie nieprzejezdna, również dla komunikacji miejskiej. Sprawdź utrudnienia i tymczasowe zmiany.

Centralna procesja Bożego Ciała w Warszawie

Na terenie Warszawy działają setki kościołów, w których odbędą się uroczystości związane z obchodami Bożego Ciała, czyli świętem Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Najwięcej wiernych może jednak zgromadzić msza odprawiana o godz. 10:00 przez kard. Kazimierza Nycza w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście. Tuż po niej ulicami Warszawy przejdzie Centralna procesja Bożego Ciała. Trasa przebiegu: ul. Świętojańska, plac Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Procesja diecezji warszawsko-praskiej

W drugiej stołecznej diecezji, warszawsko-praskiej, procesja Bożego Ciała wyruszy z parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana, a zakończy się w parafii konkatedralnej na Kamionku. Mszę poprowadzi biskup Romuald Kamiński.   Trasa przebiegu procesji: ul. Sierakowskiego, Okrzei, Jagiellońska, Marcinkowskiego, Targowa, Zamoyskiego i Grochowska.

Procesje Bożego Ciała w Warszawie - utrudnienia i zmiany w ruchu i komunikacji miejskiej

W czwartek 8 czerwca ulicami Warszawy przejdą wspomniane dwie, większe procesje i wiele mniejszych. W związku z tym, na trasach procesji należy spodziewać się utrudnień w ruchu przez kilka godzin, zaczynając od 10:00.   Warszawski Transport Publiczny wprowadzi liczne zmiany. Część linii pojedzie objazdami. Linie dzienne (w tym lokalne typu L-x) będą kursować według świątecznych rozkładów jazdy. Linie nocne (w nocy z 8 na 9 czerwca) pojadą według niedzielnego rozkładu jazdy.   Na ulice nie wyjadą autobusy linii 126 oraz N58 (w nocy 8/9.06), a 735 pominie przystanek "Kupiecka". Rozkład specjalny będzie obowiązywał na liniach 193 i 263.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Widak/Getty Images

Pozostałe wiadomości