"Milionerzy". "Ze szkoły wiemy, że nie odmienia się przez rodzaje". Uczestnik zużył aż dwa koła ratunkowe

Milionerzy. Hubert Urbański
Milionerzy. Hubert Urbański
Źródło: TVN/x-news
W kolejnym odcinku programu "Milionerzy", uczestnik musiał zmierzyć się między innymi z pytaniem: "Ze szkoły wiemy, że nie odmienia się przez rodzaje", które warte było aż 40 tysięcy złotych. Niepewny wykorzystał aż dwa koła ratunkowe. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Milionerzy, 484 odcinek. "Ze szkoły wiemy, że nie odmienia się przez rodzaje"

Do gry o milion zakwalifikował się Jakub Nawrot, najszybciej dopasowując władców do państw. Jakub pracuje w Kaliszu jako asystent sędziego w Sądzie Rejonowym. Zajmuje się głównie sprawami karnymi.

Uczestnik programu bezbłędnie odpowiedział na pierwsze sześć pytań. Kolejne, siódme pytanie za 40 tysięcy złotych było progiem gwarantowanym. Brzmiało ono: "Ze szkoły wiemy, że nie odmienia się przez rodzaje". Odpowiedzi brzmiały następująco:

A.     przymiotnik,

B.     rzeczownik,

C.     czasownik,

D.     liczebnik.

Uczestnik skorzystał z pierwszego koła ratunkowego, ponieważ nie był pewny odpowiedzi. Było to "Pół na pół", po którym wyeliminowana została odpowiedź A i C. Wciąż nieprzekonany do odpowiedzi uczestnik poprosił o pomoc publiczność. 73 proc. głosów padło na odpowiedź B - rzeczownik, z kolei 27 proc. - na odpowiedź D - liczebnik. Uczestnik posłuchał publiczności i odpowiedział na pytanie, którego odpowiedź brzmiała: "rzeczownik".

"Milionerzy" – "Jaki kolor ma skóra niedźwiedzia brunatnego?"

Kolejne, ósme pytanie było warte aż 75 tysięcy złotych. Brzmiało ono "Jaki kolor ma skóra niedźwiedzia polarnego?". Proponowane odpowiedzi to:

A.     biały,

B.     żółty,

C.     szarawy,

D.     czarny.

Uczestnik, choć nie był całkowicie pewien odpowiedzi, stanowczo poprosił o zaznaczenie odpowiedzi B – żółty. Nie chciał skorzystać z ostatniego koła ratunkowego jakim był telefon do przyjaciela, ponieważ wydawało mu się, że nie ma takiej potrzeby. Niestety, po przerwie okazało się, że prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź D, czyli czarny. Jak wyjaśnił prowadzący, czarna skóra pochłania promienie słoneczne, które ogrzewają ciało zwierzęcia. Włosy sprawiają wrażenie białych, ale są półprzezroczyste. Po tym pytaniu uczestnik pożegnał się z programem.

Wszystkie odcinki "Milionerów" dostępne są na Player.pl.

Zobacz video: Pan Jacek - najnowszy polski milioner

Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Sylwia Wołoch

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości