"Milionerzy". Który z wielkich odkrywców mianowany został wicekrólem Indii? Znamy odpowiedź

Na co Hubert Urbański wydałby milion złotych?
Na co Hubert Urbański wydałby milion złotych?
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Uczestnikowi nowego odcinka "Milionerów" szczególną trudność sprawił temat wielkich odkryć geograficznych. Mimo że udało mu się dojść do pytania o 20 tysięcy złotych, wykorzystał już dwa koła ratunkowe. Jaka jest prawidłowa odpowiedź?

Który z wielkich odkrywców mianowany został wicekrólem Indii? - pytanie

W 635. odcinku programu do walki o milion złotych stanął Przemysław Widuch. Radca prawny z Wrocławia jest fanem dobrego jedzenia, ale także gotowania. - Chyba kuchnię włoską. Jestem największym fanem makaronów, chociaż azjatyckie makarony też uwielbiam - zdradził jeszcze przed rozpoczęciem gry Hubertowi Urbańskiemu.

Już podczas pierwszego pytania o 500 zł wykorzystał pierwsze koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Z drugiej podpowiedzi musiał skorzystać już podczas trzeciego pytania. Jednak największą trudność sprawiło mu to za 20 tysięcy złotych.

Który z wielkich odkrywców mianowany został wicekrólem Indii?

 • A. Krzysztof Kolumb
  • B. Amerigo Vespucci
   • C. Henryk Żeglarz
    • D. Vasco da Gama

     Który z wielkich odkrywców mianowany został wicekrólem Indii? - odpowiedź

     Rozwiązaniem pytania z "Milionerów" jest D. Przemysław niestety wytypował błędną odpowiedź. Postawił na Krzysztofa Kolumba i musiał pożegnać się z programem z sumą gwarantowaną 1000 zł.

     Vasco da Gama jako pierwszy w 1498 roku odkrył drogę morską z Europy do Indii. Trasa biegła przez Ocean Atlantycki nieopodal Wysp Kanaryjskich i Przylądka Dobrej Nadziei. Portugalczyk musiał zmierzyć się podczas podróży z buntami załogi, chorobami oraz licznymi sztormami. Po powrocie do Europy da Gama otrzymał sowite wynagrodzenie, a także tytuł "Admirała mórz indyjskich".

     Potem wracał jeszcze do Indii dwukrotnie już z bardziej militarnym nastawieniem zadbania o portugalskie interesy. Od 1524 roku tytułował się wicekrólem Indii. Zmarł na malarię 24 grudnia tego samego roku w Koczinie. Jego grób znajduje się w Belém, na przedmieściach Lizbony.

     "Milionerzy" - gdzie i kiedy oglądać?

     Premierowe odcinki emitowane są od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 na antenie TVN. Dostępne są również na platformie Player.pl.

     Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

     Zobacz także:

     Autor: Agnieszka Mrozińska

     Źródło zdjęcia głównego: x-news

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości