Newsy

Zmiany w Messengerze. Rozmówca dowie się o screenach niektórych konwersacji

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
dobreprogramy.pl
kobieta ze smartfonem, ikonki facebooka, messengera

Zmiany w aplikacji Messenger. Po aktualizacji otrzymamy powiadomienie, jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu konwersacji, w której bierzemy udział. Nie dotyczy to jednak wszystkich typów konwersacji. Nowa funkcja pojawi się w najnowszej aktualizacji.

Messenger - informacja o zrzucie ekranu konwersacji

O nadchodzących zmianach poinformował na Facebooku Mark Zuckerberg. Powiadomienie o tym, że ktoś zrobił zrzut ekranu (skrin) podczas konwersacji na Messengerze, ma podnieść bezpieczeństwo danych. Okazuje się, że będzie to na razie dotyczyło tylko rozmów w trybie znikających wiadomości.

Tryb ten polega na ustawieniu automatycznego usuwania wszystkich wypowiedzi. Po odczytaniu wiadomości, chwilę później znikają. Funkcja ta jest szczególnie przydatna przy przekazywaniu poufnych czy wyjątkowo wrażliwych treści.

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Co prawda w trybie znikających wiadomości wszystkie są automatycznie kasowane, ale nadal można je zachować, wykonując zrzuty ekranu. Dzięki najnowszej aktualizacji rozmówca natychmiast otrzyma powiadomienie, że druga osoba zrobiła screen.

Inne zapowiadane aktualizacje w Messengerze

Twórcy aplikacji zapowiadają również wprowadzenie kompleksowych funkcji szyfrowania połączeń i rozmów grupowych, a także nowych opcjach reakcji na posty, nowe naklejki i GIF-y. Zagraniczne media przypominają wypowiedź (z 2021 r.) Antigone’a Davisa, globalnego szefa ds. bezpieczeństwa w Meta.

W Meta, która jest właścicielem Facebooka i WhatsAppa, wiemy, że ludzie oczekują od nas korzystania z najbezpieczniejszej dostępnej technologii, dlatego wszystkie osobiste wiadomości wysyłane przez WhatsAppa są już całkowicie zaszyfrowane i dlatego pracujemy nad tym domyślnym rozwiązaniem w pozostałych naszych aplikacjach

Kompleksowe szyfrowanie we wszystkich usługach Meta, które umożliwiają wysyłanie wiadomości, ma być wdrożone do roku 2023 r.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: dobreprogramy.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kornburut Woradee/Getty Images

Pozostałe wiadomości