Newsy

Zagubiony pies pokonał 380 kilometrów, by dotrzeć do domu. Właścicielka: "Nie mogłam w to uwierzyć"

Newsy

Moment RF@Hans Surfer/Getty Images

Pewna francuska para, która wracała z wakacji we Włoszech zgubiła psa rasy terrier. Po kilku dniach bezowocnych poszukiwań zwierzaka, okazało się, że sam znalazł drogę do domu i przebiegł 380 kilometrów z Saint-Martin-de-Belleville do Bezouce.

Poszukiwania psa

Terrier Pablo spędzał wakacje w przyczepie kempingowej ze swoimi właścicielami i zgubił się nocą w drodze powrotnej z Włoch, w Alpach Sabaudzkich. Kiedy nie wrócił do przyczepy, właściciele zaczęli go szukać i na kilka dni pozostali na miejscu licząc, że ich pies w końcu się pojawi.

Pies pobiegł do domu 380 kilometrów

Gdy właściciele powoli tracili nadzieję na odnalezienie czworonoga, otrzymali zdjęcie od znajomego, który pilnował ich domu w Bezouce. - Rozpoznałam na nim Pabla i nie mogłam w to uwierzyć, to była chwila absolutnego szczęścia – powiedziała stacji radiowej France Bleu jego właścicielka Katarzyna.

Pies, jej zdaniem, na zdjęciu wyglądał nędznie, ale wrócił do domu żywy. Lubiącemu otrzymywać prezenty Pablo właściciele podarowali obrożę z wbudowanym chipem GPS, gdyby mu jeszcze kiedykolwiek przyszło do głowy powtórzyć wakacyjną przygodę.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Pies w miejskiej dżungli

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości