Alert RCB dla mieszkańców Warszawy. "Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb"

ALERTY RCB
W poniedziałek, 17 kwietnia mieszkańcy Warszawy dostali alert RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa) informujący o ćwiczeniach antyterrorystycznych. W związku z ich przeprowadzeniem mają wystąpić czasowe utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Alert RCB - ćwiczenia antyterrorystyczne "Wolf-Ram-23"

Treść alertu brzmi: "Uwaga! Dziś wieczorem 17.04 w Warszawie ćwiczenia antyterrorystyczne policji. Możliwe utrudnienia w komunikacji. Zachowaj spokój. Stosuj się do poleceń służb"

W dniach 17-19 kwietnia mają się odbyć ćwiczenia pod kryptonimem "Wolf-Ram-23". Przeprowadzane będą na terenie całej Polski. Jak informuje policja, "celem działań jest doskonalenie umiejętności służb i ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej".

W poniedziałek 17 kwietnia w Warszawy odbędą się "ćwiczenia dowódczo-sztabowe z zakresu reagowania kryzysowego". Operacja jest organizowana przez Komendę Główną Policji, przy współpracy z Federalnym Biurem Śledczym USA (FBI). Celem jest sprawdzenie zdolności policji do reagowanie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych, takich jak zamachy terrorystyczne związane z zagrożeniem chemicznym, biologicznym, radiacyjnym i nuklearnym.

"Ćwiczenia odbywać się będą w warunkach zbliżonych do realnych, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie zasad współpracy z innymi podmiotami uczestniczącymi w działaniach oraz praktyczne sprawdzenie już posiadanej wiedzy przez funkcjonariuszy w zakresie realizacji czynności służbowych w działaniach kryzysowych" - wyjaśnia policja.

Alert RCB 17.04 - utrudnienia w Warszawie

Ćwiczenia przeprowadzone zostaną na stacjach metra Stare Bielany i Stadion Narodowy. W związku z tym należy się spodziewać wyłączenia I linii metra (M1) na odcinku Plac Wilsona - Młociny oraz pominięcia stacji Stadion Narodowy (bez zatrzymywania pociągów), na trasie II linii metra (M2).

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu będą publikowane na stronach Warszawskiego Transportu Publicznego, Urzędu Miasta Warszawa oraz w mediach społecznościowych.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: E+

podziel się:

Pozostałe wiadomości