Szampon wzmacniający przeciw wypadaniu włosów jako wsparcie w walce z problemem

Długie lśniące zdrowe włosy
Jena Ardell/Getty Images
Źródło: Moment RF
Przyczyn wypadania włosów może być wiele – od niedoborów składników mineralnych i witamin, przez zaburzenia hormonalne, po trudne w leczeniu choroby. Jednak najczęściej spotykaną przyczyną tego problemu jest osłabienie włosów, które pojawia się sezonowo, najczęściej jesienią. Dobry szampon wzmacniający pomoże delikatnie pielęgnować włosy, dzięki temu będzie wsparciem w walce z tym wstydliwym problemem.

Wypadanie włosów i ich siwienie to problem, który może zawstydzać zwłaszcza młode osoby. Każdy z nas codziennie traci wiele włosów, jednak jest to niezauważalna dla nas ilość. Problem pojawia się wtedy, gdy na szczotce czy ubraniach znajdujemy ich coraz więcej. Warto wtedy zastanowić się nad trybem życia, jaki prowadzimy, przeanalizować, czy zaszły w nim ostatnio jakieś zmiany, które mogły spowodować tę sytuację. Jeśli jednak z trudem przychodzi nam określenie, co może być powodem wzmożonego wypadania włosów, powinniśmy, poza położeniem większego nacisku na prawidłowe odżywianie i odpoczynek, wybrać też dobry szampon wzmacniający włosy.

Szampon wzmacniający włosy dla mężczyzn

Producenci w ostatnich latach odpowiedzieli na potrzeby konsumentów, wyróżniając specjalne linie kosmetyków dla mężczyzn. Wśród nich znalazły się również kosmetyki do włosów. Jednak analizując i porównując składy popularnych szamponów do włosów dla kobiet i mężczyzn, zauważyć można, że większość składników, zwłaszcza tych zastosowanych w największej ilości, jest w obu produktach taka sama. Rzeczywiście, kosmetyki damskie i męskie najczęściej różnią się tylko zapachem. W niektórych produktach zmienne są również dodatki, mające oddziaływać na wygląd włosów, jednak są to różnice nieznaczne. Wynikają one z faktu, że ze względu na najczęściej krótką długość, męskie włosy nie mają okazji ulegać działaniu temperatury prostownicy czy lokówki, przez co nie przesuszają się tak jak włosy kobiet – z tego powodu produkty dla mężczyzn mogą zawierać nieco mniej składników odpowiadających za nawilżenie, odbudowę zniszczonych włosów czy ochronę przed wysokimi temperaturami.

Czy szampon wzmacniający przeciw wypadaniu włosów działa?

Abyśmy mogli z powodzeniem rozprawić się z problemem wypadania włosów, musimy zdiagnozować jego przyczynę. A mogą nią być zarówno dolegliwości zdrowotne, na przykład zachodzące zmiany hormonalne, jak i nadmierny stres, brak snu czy złe odżywianie. Powinniśmy skonsultować z lekarzem pojawiające się problemy i wykonać rutynowe badania, ale możemy też wspomóc się nieinwazyjnymi kosmetykami, takimi jak szampony wzmacniające. Najpierw warto jednak odpowiedzieć na pytanie, czy szampony wzmacniające cebulki włosów to prawda czy mit. Rzeczywiście wiele kosmetyków nie zapewnia deklarowanego przez producentów działania, ale wynika to nie tyle z samego składu produkowanych szamponów, lecz z procesu mycia włosów. Najczęściej szampon na włosach i skórze głowy jest zbyt krótko, by składniki mogły przeniknąć i wpłynąć na wzmocnienie cebulek. W tym celu o wiele lepiej sprawdzą się wcierki, które wmasowuje się w skórę głowy. Sam masaż poprawia ukrwienie skóry, zwiększa jej temperaturę, dzięki czemu składniki wcierki mogą lepiej wniknąć. Produkt zostaje wówczas na włosach o wiele dłużej niż szampon do włosów. Wzmacniający szampon do włosów również może przynieść pożądane efekty – ważne, aby zapoznać się ze sposobem użycia konkretnego produktu i się do niego stosować. Dotyczy to przede wszystkim czasu trzymania szamponu na głowie i sposobu mycia włosów. Dobry szampon wzmacniający zawiera również substancje ułatwiające rozczesywanie nawet długich, kręconych włosów. Dzięki temu sam proces ich rozczesywania przebiega sprawniej i w jego trakcie mniej włosów ulega wypadnięciu lub złamaniu.

Naturalny szampon wzmacniający włosy dla dzieci

Wiele kosmetyków, po których włosy wyglądają lśniąco i zdrowo, tak naprawdę włosy osłabia. Szampony i odżywki zawierają substancje, takie jak silikony czy parabeny, dzięki którym kosmetyki intensywnie się pienią, ładnie pachną, a włosy po nich mają niespotykany blask. Niestety, cząsteczki niektórych składników chemicznych stosowanych w szamponach wzmacniających nie naprawiają włosów, a jedynie je oblepiają, przez co włosy wydają się zdrowe. Jeśli problem z delikatnymi włosami dotyczy dzieci, warto zainteresować się kosmetykami naturalnymi. Te najczęściej bazują na ekstraktach roślinnych, takich jak na przykład szałwia, oleje lniane, cedrowe, jałowcowe. Naturalny szampon wzmacniający włosy dla dzieci , o możliwie najprostszym składzie, zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, mniej wysusza włosy i skórę głowy dziecka.

Zobacz film: Co farba robi z naszymi włosami? Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

podziel się:

Pozostałe wiadomości