Włosy

Metoda OMO, czyli podstawa świadomej pielęgnacji włosów. Jak umyć je odżywką?

Włosy

Aktualizacja:
kobieta przeczesująca mokre włosy drewnianym grzebieniem

Mycie włosów to rutynowa czynność, którą zwykle wykonujemy mechanicznie, nie skupiając się tak naprawdę na jej znaczeniu. Okazuje się, że to błąd, bowiem świadoma pielęgnacja już na tym etapie każe nam zwracać uwagę na to, jak obchodzimy się z naszymi włosami i po jakie kosmetyki sięgamy. Metoda OMO to jedna z podstawowych zasad, którą powinniśmy kierować się podczas pozornie prostego zabiegu mycia głowy. To także idealny wstęp do dalszych etapów pielęgnacji.

Metoda OMO zyskuje w ostatnim czasie imponującą popularność. Nietrudno zauważyć, że kobiety na całym świecie coraz częściej decydują się zadbać o kondycję włosów w sposób świadomy i odpowiedzialny. Choć na początku proces mycia głowy z użyciem OMO może wydawać się długi i skomplikowany, w rzeczywistości szybko staje się nawykiem, który może nawet sprawiać nam przyjemność.

Na czym polega metoda OMO?

Najprościej rzecz ujmując, OMO to skrót od kombinacji słów: Odżywka-Mycie-Odżywka. Już samo jego rozwinięcie nasuwa nam wyraźną instrukcję, jaką kierować się trzeba podczas mycia głowy modną techniką. Ulubiony szampon oczyszczający już nie wystarczy, tutaj równie ważną rolę odgrywać będzie dobrze dobrana odżywka. Najlepiej postawić na taką, która zawiera w składzie nawilżające humektanty lub emolienty, choć jest to kwestia bardzo indywidualna i warto przyglądać się potrzebom naszych włosów, sygnalizowanym przede wszystkim tym, jak prezentują się one po wyschnięciu. Podstawowe zadanie odżywki to w tym wypadku ochrona pasm na całej ich długości przed wysuszającym działaniem szamponu. Produktu myjącego używamy bowiem jedynie do oczyszczania skóry głowy ! W miarę możliwości nie powinien on zawierać silikonów , które nadmiernie obciążają włosy.

Metoda OMO krok po kroku

O, czyli Odżywka: Zwilż wodą skórę głowy i włosy na całej ich długości. Wybraną odżywkę starannie nakładaj na kolejne pasma, omijając ich nasadę. Większą ilość produktu możesz zaaplikować na końcówki, zwłaszcza jeśli są bardzo zniszczone. Pozostaw na kilka minut.M, czyli Mycie: Sięgnij po szampon i bez spłukiwania odżywki zacznij oczyszczać nim skórę głowy. Możesz wykonać delikatny masaż, pobudzający cebulki do wzrostu. Jeśli wybrany szampon nie pieni się wystarczająco, skorzystaj z tak zwanej metody kubeczkowej. Umieść w naczyniu niewielką ilość szamponu i zmieszaj ją z wodą. Tak przygotowany produkt zacznij nakładać na skalp. Piana wytworzona podczas mycia powinna spływać po włosach, delikatnie je oczyszczając, bez konieczności mechanicznego ich pocierania. Na koniec spłucz wszystko dokładnie czystą wodą.O, czyli Odżywka: Na oczyszczone włosy ponownie nałóż odżywkę. Pamiętaj o pominięciu okolicy skóry głowy. Odczekaj kilka minut, a następnie spłucz za pomocą letniej wody. Gotowe!

Metoda OMO - jakie przynosi efekty?

Kiedy wprowadzimy metodę OMO do naszej rutyny pielęgnacyjnej i nauczymy się dobierać odpowiednie do jej stosowania produkty, szybko przekonamy się, że daje ona spektakularne efekty. Zwłaszcza osoby borykające się z problemem nadmiernego przesuszenia włosów powinny docenić jej działanie. Mycie włosów odżywką wpływa na widoczną poprawię ich kondycji. Regeneruje je, zapewnia im witalność i przywraca stosowny poziom nawilżenia. W przypadku włosów farbowanych pozwala także dłużej cieszyć się intensywnym i pełnym blasku kolorem. Co więcej, metoda OMO sprawdzi się praktycznie na każdym rodzaju włosów, nawet na takich, które szybko się przetłuszczają.

Zobacz wideo: Piękne i lśniące włosy z Jagą Hupało

Zobacz także:

Chusta wiązana na głowie - modny dodatek na lato. Sposoby wiązania, inspiracje

Roksana Węgiel przeszła metamorfozę. Postawiła na inny kolor włosów i promuje nowy singiel "Korona"

"Toasted Coconut Hair"- nowy hit Internetu. Na czym polega ta koloryzacja?

Autor: Magdalena Brzezińska

Pozostałe wiadomości