Włosy

Jak pielęgnować siwe włosy? Oto kilka prostych sposobów na piękne i zdrowe pasma

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk

Coraz więcej pań nie farbuje siwych włosów. Srebrne pasma z dumą prezentują również największe gwiazdy show-biznesu. Jak je pielęgnować, aby wyglądały pięknie i zdrowo? Oto kilka wskazówek.

Przyczyny powstawania siwych włosów

Pierwsze siwe włosy możemy zaobserwować u siebie już po 20 roku życia. To, w jakim wieku zaczną się u nas pojawiać, jest sprawą indywidualną i zależy od wielu czynników. Wpływ na tę oznakę starzenia się organizmu mają m.in. genetyka, styl życia i choroby takie jak niedoczynność tarczycy.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Niezależnie od powodów siwienia, całkowite wyeliminowanie srebrnych pasm jest niemożliwe. Jednak siwe włosy mogą wyglądać pięknie i zdrowo. Odpowiednia pielęgnacja potrafi zdziałać cuda. Przekonały się o tym największe gwiazdy show-biznesu, które na stałe zrezygnowały z regularnego farbowania. Sarah Jessica Parker, Andie MacDowell, czy Brad Pitt - te sławne osoby pokazują, że siwe włosy mogą podkreślić dojrzałą urodę.

Jak dbać o siwe włosy?

W pielęgnacji siwych włosów pomoże ci odpowiedni szampon. Tu świetnie sprawdzą się kosmetyki z prowitaminą B oraz naturalnymi olejkami. Warto używać również wcierek, szczególnie tych z naturalnych ziół. Dzięki nim włosy będą mocne i miękkie. Pamiętaj również, aby nie suszyć włosów gorącym powietrzem i unikać lokówek oraz prostownic. Częsta stylizacja może je przesuszyć i osłabić.

Jeżeli pragniesz, aby twoje włosy wyglądały zdrowo i pięknie, to koniecznie zadbaj o odpowiednie nawilżenie. Minimum raz w tygodniu stosuj maski, które mają w swoim składzie aloes, banana lub miód. Możesz kupić je w drogerii lub wykonać samodzielnie w domu. W Internecie znajdziesz wiele prostych i szybkich przepisów. Pielęgnację uzupełnij płukanką do siwych włosów. Odpowiednio dobrana zapewni im połysk i zlikwiduje żółte odcienie.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Tim Macpherson/Getty Images

Pozostałe wiadomości