Kalosze hitem nadchodzącej jesieni. Do czego najlepiej je nosić?

Jesienią noszę kalosze
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jeszcze niedawno kalosze kojarzyły się wyłącznie z wyjściem na ryby czy grzyby, teraz jednak ludzie pokochali praktyczność. W najbliższym sezonie na ulicach będą królować gumiaki w całkiem nowej odsłonie. Jak je nosić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała stylistka Marta Pożarlik.

Kalosze na jesień

Gumiaki przeżywają prawdziwy renesans, a ich wizerunek zmienił się nie do poznania. Choć od zawsze były uniwersalnymi butami dla całej rodziny, bo to one są idealne na oberwanie chmury, błotniste przechadzki z czworonogami, grzybobranie czy spacery w deszczowe dni, to teraz takie obuwie podbija Instagram i znane domy mody. W najbliższym czasie będzie jednym z najgorętszych modowych dodatków.

- Na pokazach Bottegi Venety, Prady, Celine były kalosze (...) na grubej podeszwie. Czyli nosimy grubą podeszwę traktorową. To jest to, co lubi ten sezon - żeby było tak grubo i "roboczo" - stwierdziła w Dzień Dobry TVN Marta Pożarlik.

Buty na deszczową pogodę

W najbliższym sezonie wybór kaloszy będzie imponujący. Świetne będą te wyglądem przypominające sztyblety lub trapery w przeróżnych kolorach, bądź modele o długości przed kolano. Warto je stylizować z oversizową marynarką, długą koszulą, sukienką czy nawet puchową kurtką. Ponadto gumiaki są użyteczne, wygodne oraz idealne na niskie temperatury - można bowiem założyć do nich grube skarpety, bądź kupić filcowe ocieplacze.

- Dobrą opcją jest po prostu kupienie sobie ocieplacza w sklepie, albo jak ktoś ma remont i dociepla panele, to można sobie wyciąć taką wkładkę, użyć do kaloszy i od razu będzie cieplej - dodała stylistka.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości