Co to jest henna pudrowa brwi? Ile czasu utrzymuje się efekt zabiegu?

henna brwi
Jak przyciemnić brwi?
Źródło: dimid_86/Getty Images
Henna pudrowa brwi (brow henna) to doskonały naturalny sposób na poprawę ich kształtu oraz nadanie im wyrazistego koloru. Dzięki zabiegowi z jej użyciem brwi mogą wyglądać doskonale nawet do sześciu tygodni.

Zabieg z wykorzystaniem henny pudrowej najczęściej wykonuje się wraz z geometrią brwi, czyli profesjonalnym dopasowaniu ich kształtu do twarzy, oraz regulacją. Jak wygląda zabieg z henną pudrową krok po kroku i kto powinien go rozważyć?

Jak zrobić hennę rzęs i brwi w domu?

Co to jest henna pudrowa?

Jedną z ogromnych zalet zabiegu z henną pudrową jest preparat, za pomocą którego wykonywana jest cała procedura. W jego skład wchodzą przede wszystkim:

 • lawsonia – czyli inaczej henna. W naturalny sposób pozwala ona nadać brwiom doskonały, naturalny kolor;
  • amla – nazywana również agrestem indyjskim. Wzmacnia i nabłyszcza każdy z włosków, a przy tym delikatnie pielęgnuje skórę pod nimi;
   • proszek indigo – dzięki zawartości niebieskiego pigmentu wydobywa głębię barwy henny;
    • shikakai – służy odżywieniu brwi, ich pogrubieniu oraz nadaniu niesamowitego połysku.

     W składzie henny pudrowej znaleźć można zwykle również wiele innych cennych substancji, takich jak odżywcza witamina E oraz opóźniająca procesy siwienia witamina C. Każdy ze składników tego środka barwiącego jest w pełni naturalny. Dlatego właśnie tak go cenią klientki gabinetów kosmetycznych. W odróżnieniu od henny proszkowej, henny pudrowej nie miesza się z wodą utlenioną, dzięki czemu taki zabieg nie osłabia włosków.

     Nałożenie samej henny pudrowej jest jednym z późniejszych etapów zabiegu. Najpierw stylistka musi ustalić najlepszy kształt brwi, tj. taki, który zarówno podkreśli rysy twarzy, jak i spodoba się klientce. Dopiero wtedy kosmetyczka może przystąpić do pracy.

     Jak zrobić hennę pudrową krok po kroku?

     Cały zabieg z zastosowaniem henny pudrowej najczęściej trwa od 50 do 60 minut. Bardzo ważne jest w nim m.in. dokładne oczyszczenie, a także nawilżenie skóry. Zbyt sucha będzie barwić się nierównomiernie, natomiast zbyt tłusta nie przyjmie odpowiednio barwnika. Dlatego właśnie na początku okolica zabiegowa jest peelingowana, myta odpowiednim szamponem (zwykle w piance), a następnie nawilżana. Na kolejnym etapie na brwi nakłada się specjalny primer. Wyznaczany jest też dokładny rysunek brwi z pomocą narzędzi, takich jak cyrkle, nici czy miarki. Następnie obszar wokół wybranego miejsca do koloryzacji zabezpieczany jest białą pastą, która zapobiega rozlewaniu się preparatu, a tym samym utracie ustalonego kształtu. Po tym etapie kosmetyczka przystępuje do nakładania henny pudrowej za pomocą specjalnego pędzelka. Po upływie kilkunastu minut preparat usuwany jest z brwi za pomocą specjalnego removera. Na koniec specjalistka wykonuje staranną regulację brwi wybranym narzędziem, np. pęsetą, nicią, pastą cukrową czy woskiem.

     Henna pudrowa barwi nie tylko włoski, lecz także skórę pod nimi. Na samych brwiach efekt może utrzymywać się do ok. sześciu tygodni, natomiast na skórze powinien przetrwać ok. dwóch. Aby jednak tak się stało, po wykonaniu zabiegu z henną pudrową trzeba stosować się do zaleceń. Przez 24 godziny po jej nałożeniu należy unikać słońca, sauny, solarium i basenu. Trzeba także na stałe zrezygnować z peelingowania okolicy pozabiegowej i stosowania produktów do demakijażu na bazie oleju. Niewskazane jest również pocieranie czy drapanie brwi po zabiegu.

     Czy warto zdecydować się na zabieg henny pudrowej?

     Zabieg henny pudrowej potrafić dać spektakularne, trwałe efekty. Nie tylko nie niszczy on brwi i nie przesusza skóry pod nimi, lecz także doskonale je pielęgnuje, nadając efekt naturalnego piękna. Co więcej, henna pudrowa dostępna jest w kilku odcieniach, które można dowolnie ze sobą mieszać. Pozwala to nie tylko na rozjaśnienie czy przyciemnienie koloru, lecz także nadanie odpowiedniego tonu, w tym cieplejszego bądź zimniejszego. Istnieje więc możliwość nadania brwiom niezwykle naturalnego, perfekcyjnie dopasowanego do typu urody odcienia. Taki zabieg doskonale sprawdzi się też u pań, które wcześniej miały wykonywany makijaż permanentny brwi, jednak z biegiem czasu stał się mniej intensywny, a klientka nie chce odświeżać go w ten sam sposób. Henna pudrowa może być także dobrym pomysłem dla osób, które wcześniej myślały o makijażu permanentnym, jednak najpierw wolą spróbować czegoś mniej trwałego. Z zabiegu mogą skorzystać również przyszłe mamy, ciąża nie stanowi przeciwwskazania do henny pudrowej.

     Henna pudrowa to fantastyczny preparat poprawiający urodę. Stosując ją, można uzyskać doskonałe, naturalne rezultaty.

     Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

     Źródło zdjęcia głównego: dimid_86/Getty Images

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości