Moda i Uroda

Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci. Jak wyglądała jej droga do sukcesu?

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Międzynarodowa mistrzyni stylizacji paznokci

Monika Szlósarczyk cztery lata temu rozpoczęła swoją przygodę ze stylizacją paznokci. Dzisiaj jest międzynarodową mistrzynią w tej dziedzinie. W Dzień Dobry TVN zdradziła, jakie kolory będą modne w nadchodzącym jesiennym sezonie.

Mistrzyni stylizacji paznokci

Cztery lata temu zmieniła swoje życie i zaczęła stylizować paznokcie. Monika Szlósarczyk zaczęła od licznych szkoleń u najlepszych. Zdecydowała się na to ze względów prywatnych.

- Nie mogłam iść na etat. Byłam młodą mamą dwóch dziewczynek i musiałam szukać zajęcia dla siebie, które będę mogła wykonywać najpierw w pieleszach domowych, a później rozwijać skrzydła na salonach - wyjaśniła Monika Szlósarczyk.

Mistrzowska stylizacja paznokci to sztuka zupełnie nieużytkowa. Pani Monika do swoich prac czerpie inspiracje z życia. Kiedy postanowiła, że nie będzie wykonywała zwykłych codziennych stylizacji, a właśnie te wyszukane, konkursowe?

- Poszłam na pierwsze szkolenie i chciałam po prostu zrobić plakat do salonu. Wysłałam ten plakat na mistrzostwa i potem już poszło - wspominała nasza rozmówczyni.

W tej chwili ze względu na pandemię startuje w mistrzostwach online. Jest w nich wiele kategorii, w których niemal każdy stylista może sprawdzić swoje umiejętności. Niektóre zdobienia przygotowuje się nawet dwa tygodnie.

Stylizacje paznokci na jesień

Jesień to niezwykle kolorowa pora roku, ale jej barwy są stonowane i takimi też ekspertka radzi pomalować paznokcie. Najbardziej sprawdzą się takie odcienie nude, brązy i kremowe, które powracają niemal co rok. Ważne, żeby zdobienie było klasyczne.

Warto też kolor dopasować do naszych codziennych stylizacji, tak, aby manicure był uzupełnieniem tego, co nosimy. Możemy postawić również na odcienie zmatowione oraz delikatne jesienne wzory, np. listki.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości