Moda i Uroda

Manicure biologiczny, czyli bezpieczna technika stylizacji paznokci. Czy może zastąpić klasyczne zdobienie?

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Jim Craigmyle/Getty ImagesManicure

Manicure biologiczny to całkowicie nieinwazyjny zabieg, który pozwala zatroszczyć się o zdrowy wygląd dłoni i paznokci. Z powodzeniem mogą wykonywać go zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wyjątkowa technika pielęgnacji wymaga wykorzystania specjalnych narzędzi oraz odżywczych kosmetyków. Na czym dokładnie polega i jakie przynosi efekty?

Manicure biologiczny - dla kogo?

Manicure biologiczny łączy w sobie zalety kompleksowej pielęgnacji dłoni i klasycznej stylizacji paznokci. Zabieg zapewnia bardzo naturalny efekt, dlatego polecany jest również mężczyznom. To idealne rozwiązanie dla osób, które pragną zregenerować łamliwą i rozdwajającą się płytkę paznokcia, ale także dla wszystkich miłośników minimalizmu. Wyjątkowa technika wyklucza stosowanie lakierów hybrydowych czy żelu, skupia się za to na dobroczynnym działaniu odżywczych preparatów pielęgnacyjnych.

Zabieg można z łatwością przeprowadzić samodzielnie w domu, ale w ramach relaksu warto też zlecić to zadanie profesjonaliście. Wykonanie manicure'u biologicznego zajmuje około 40 minut, a jego koszt zwykle nie przekracza 60 zł.

Na czym polega manicure biologiczny?

Nieinwazyjna metoda pielęgnacji oparta jest na wykorzystaniu bezpiecznych akcesoriów. Do przeprowadzenia zabiegu używa się wyłącznie szklanych, papierowych, plastikowych bądź drewnianych narzędzi, które pozwalają w nieszkodliwy sposób pozbyć się okalających paznokcie skórek, wygładzić płytkę i nadać jej oczekiwany kształt. Nie ma tu miejsca na metalowe pilniczki czy cążki, które mogą przyczynić się do przerwania ciągłości skóry bądź uszkodzić delikatną strukturę paznokci.

Manicure biologiczny rozpoczyna się od delikatnego peelingu dłoni i oczyszczenia paznokci delikatnym zmywaczem. Następnie za pomocą specjalnego preparatu i drewnianego patyczka usuwa się narastające wokół nich skórki. Kolejny krok to opiłowanie i wypolerowanie płytki, a także pokrycie jej specjalną odżywką. Zabieg zamyka wmasowanie w dłonie nawilżającego kremu i zastosowanie pielęgnacyjnego olejku do skórek.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Mistrzowskie stylizacje paznokci

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jim Craigmyle/Getty Images

Pozostałe wiadomości