Konturowanie twarzy nigdy nie było tak proste. Ten trik bije rekordy popularności w sieci

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Młoda kobieta przykładająca do twarzy pędzel do makijażu.

Konturowanie twarzy bronzerem to niełatwa sztuka. W sieci można natrafić na różnorodne triki, mające ułatwić kobietom aplikację popularnego kosmetyku. Niestety większość z nich jest niezwykle skomplikowana i czasochłonna. Tymczasem spektakularny efekt można osiągnąć w bardzo prosty sposób. Wystarczy zaakcentować produktem jeden strategiczny punkt na policzku.

Konturowanie twarzy - trik z TikToka

Modelowanie twarzy kolorowymi kosmetykami to umiejętność, która przydaje się podczas wykonywania makijażu na każdą okazję. Przy pomocy bronzera można między innymi optycznie wyszczuplić policzki, przy okazji uwydatniając kości jarzmowe. Ważne, by zaaplikować produkt w odpowiedni sposób. Pozwala to uniknąć nieestetycznych smug i efektu przerysowania.

Jak wybrać makijaż dla siebie?

Makijaż smokey w 5 minut
Makijaż smokey w 5 minutDzień Dobry TVN
wideo 2/5

W mediach społecznościowych nie brakuje porad, które zachęcają do eksperymentów z konturowaniem. Wprowadzenie ich w życie wymaga jednak czasu, cierpliwości i doświadczenia. W odpowiedzi na ten problem użytkowniczka TikToka, Me­gan La­val­lie, postanowiła podzielić się z internautami prostym trikiem, który znacząco ułatwia pracę z bronzerem.

Prosty sposób na konturowanie twarzy

Opublikowany przez TikTokerkę filmik doczekał się ponad 7,6 mln odsłon. Nic w tym dziwnego, zaprezentowany w nim trik pozwala w zaledwie kilkanaście sekund wykonać bronzerem piękny, wolny od smug makijaż.

Me­gan La­val­lie przekonuje, że wystarczy zaaplikować niewielką ilość kremowego produktu na środku policzka. Kolejny krok to staranne roztarcie kosmetyku pędzlem. Wykonany w ten sposób kontur będzie się dobrze prezentować zarówno z profilu, jak i en face.

@meganlavallie sometimes a straight line from your ear can look a little intense #contourhacks #contour #makeup Elevator Music - Bohoman

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Erstudiostok/Getty Images/TikTok

Pozostałe wiadomości