Chcesz odjąć sobie lat? Nawilżaj skórę i używaj mniej kosmetyków

Aktualizacja:

Odmładzający makijaż powoduje, że nasza skóra wygląda na wypoczętą. Nie wolno jednak przesadzić z jego ilością. Marta Gąska podpowiedziała, jak krok po kroku wykonać taki makijaż i dzięki temu - odjąć sobie lat.

Młodszy wygląd - skóra pełna blasku

Dominika ma 40 lat i na jej twarzy rysują się pierwsze oznaki starzenia. Wokół oczu pojawiły się zmarszczki, na policzkach przebarwienia.
Makijażystka Marta Gąska zwróciła uwagę, że podstawą jest odpowiednia pielęgnacja. Skóra musi być oczyszczona i odpowiednio nawilżona. To klucz do sukcesu.

Zapomnij o matujących kosmetykach

Zaraz po nawilżeniu twarzy, nakładamy podkład. Produkt ma być lekki, zawsze o ton jaśniejszy niż odcień naszej skóry. Makijażystka zachęca, by podkład wklepywać gąbeczką. Dlaczego? Dzięki tej metodzie podkład nie będzie "mazał się" po twarzy. Rozprowadzając podkład omijamy okolice oczu, te miejsca, zwłaszcza w pewnym wieku nie lubią zbyt dużej ilości kosmetyków. Podkład może też odkładać się w okolicach zmarszczek. W te miejsca nakładamy lekki i rozświetlający korektor.
Jeśli mamy skórę z niedoskonałościami, problematyczne miejsca "załatwiajmy punktowo korektorem", a całość lekkim delikatnym podkładem. Dla kobiet zmagających się z naczynkową cerą rozwiązaniem będzie zastosowanie bazy pod podkład.
Całość twarzy omiatamy pudrem rozświetlającym. Makijaż odejmujący lat jest świetlisty.

Zapominamy o matach! One dla dojrzałej skóry są najgorsze

-zaapelowała Marta Gąska.

Wykończenie makijażu

Marta Gąska przekonuje, że dla kobiet w dojrzałym wieku najlepsze będzie satynowe wykończenie makijażu.

Ono odbija światło i pięknie rozświetla skore, ale w taki delikatny i nienachalny sposób. Delikatnie błyszcząca skora zawsze będzie wyglądała młodziej

Jeżeli lubimy podkreślić oczy, to zrezygnujmy z kolorowych cieni, zwłaszcza szarości i grafitów na rzecz ciepłych kolorów takich jak: brzoskwinia, lekkie złoto. Nie robimy też czarnych kresek wokół oczu, ani ciemnych brwi – one potrafią dodać lat!
Warto zrezygnować również z bronzera, ponieważ... postarza. Zamiast niego korzystajmy z brzoskwiniowego różu, który jest idealny do każdej karnacji. Róż nakładamy na środku policzka, wówczas osiągniemy efekt „baby face”. Usta również powinny pozostać w świeżym odcieni brzoskwiniowym.
Zobacz też:
Autor: Magdalena Gudowska
Pozostałe wiadomości