Agnieszka Woźniak-Starak zaprojektowała pierwszą kolekcję ubrań. "Nie boję się kontrowersji"

Agnieszka Woźniak-Starak
Agnieszka Woźniak-Starak
Źródło: Tomasz Urbanek/East News
Agnieszka Woźniak-Starak uważana jest za jedną z najbardziej stylowych Polek. Teraz dziennikarka wraz z projektantkami (a prywatnie siostrami) Inez i Katarzyną Wicher stworzyła pierwszą kolekcję ubrań o nazwie "Zocha". Co było dla nich inspiracją?

Kolekcja ubrań Agnieszki Woźniak-Starak

Styl Agnieszki Woźniak-Starak od lat inspiruje miliony kobiet. Dziennikarka wybiera bowiem zestawy, które przypadają do gustu paniom w różnym wieku. Kocha styl boho, lata 70. i ubrania z pazurem, które potrafi umiejętnie łączyć z kobiecymi projektami. Jest fanką jeansu, dzwonów, sukienek we wzory o długości midi i oversizowych marynarek. Na pierwszy rzut oka widać, że potrafi bawić się modą. Teraz swoje poczucie stylu postanowiła wykorzystać w inny sposób i nawiązała współpracę z Inez i Katarzyną Wicher.

- Lubię modę. Lubię się nią bawić, traktować z przymrużeniem oka, nie boję się kontrowersji, czasem szukam w modzie szaleństwa. Na pewno nie lubię nudy. (...) Zakochałam się w ich projektach parę lat temu i tak już zostało, aż pewnego dnia pomyślałam - a może siostry Vicher, Inez i Kasia, zgodziłyby się na wspólną kolekcję? Nawet się wtedy nie znałyśmy, zapytałam, zgodziły się natychmiast. Po pierwszym spotkaniu wiedziałyśmy już, że musimy to zrobić, a potem wszystko potoczyło się błyskawicznie - wspominała Agnieszka Woźniak-Starak w mediach społecznościowych.

Inspiracja do kolekcji sióstr Wicher oraz Agnieszki Woźniak-Starak

Agnieszka, Inez i Katarzyna zainspirowały się twórczością Zofii Stryjeńskiej, "artystki genialnej, ale nieco zapomnianej, królowej koloru, zauroczonej rodzimym folklorem, obrzędami, słowiańską mitologią, które doskonale trawestowała w swoich dziełach". Punktem wyjścia dla kolekcji stało się jej życie, dzieła, a także słowa: "Konieczna jest, co tu dużo mówić, rebelia. Rebelia pojęć. Przynajmniej rebelia matek całego globu, w ogóle kobiet!".

- Z wielką przyjemnością przedstawiam Wam naszą wspólną kolekcją "Zocha", kolorową jak obrazy Zofii Stryjeńskiej, niezwykłej kobiety i jednej z moich ulubionych artystek. W naszej kolekcji znajdziecie motywy z prac Stryjeńskiej, szczyptę Podhala, w końcu artystka spędziła w Zakopanem szmat życia, a moja słabość do gór również nie słabnie. Będzie wariacja na temat stroju do jazdy konnej, wiadomo! A wszystko w klimacie moich ukochanych lat 70. Krótko mówiąc, mam nadzieję, że Wam się spodoba - napisała Agnieszka Woźniak-Starak na Instagramie.

"Zocha" przypadła do gustu internautom, którzy w komentarzach pisali: "Szaleństwo i elegancja. Coś pięknego", "Szyk i styl. Mega!", "Agnieszka Woźniak-Starak jest genialna. Podoba mi się ten pomysł".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Szczery wywiad z Agnieszką Woźniak-Starak

Źródło: x-news

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości