Horoskop

Znaczenie snów o robakach we włosach, w domu i ciele

Horoskop

Aktualizacja:
Jill Ferry/Getty Images

Robaki pojawiające się w snach tłumaczy się na wiele bardzo różnych, często sprzecznych sposobów. Okazuje się, że kluczowe są nie tyle same insekty, ile stosunek i zachowanie osoby śniącej wobec nich. Ważne jest oczywiście również to, jak wyglądają owady i co się z nimi dzieje.

Sen o robakach można odczytywać jako ostrzeżenie przed ludźmi, przed przyniesionymi przez nich wiadomościami. Może on oznaczać również problemy zdrowotne oraz ukryte lęki. Sposób, w jaki sennik tłumaczy marzenia senne o insektach w dużej mierze zależy od tego, gdzie się one pojawiają i jaką reakcję wywołują.

Co sen o robakach mówi o otoczeniu śniącego?

Sennik robaki łażące po ciele interpretuje przede wszystkim jako ostrzeżenie przed nadmiernym zainteresowaniem ze strony innych. Może to być oznaka negatywnych komentarzy, oszczerstw i kalumnii na temat osoby śniącej. Plotki te dotyczyć mogą bardzo różnych sfer życia.

Gdy śnią się insekty pełzające wokół ciała, to również taki obraz należy traktować jako przestrogę przed kontaktami z innymi. Takie marzenie senne może być informacją o nieprzyjaźnie nastawionych wobec śniącego osobach, przebywających w bliskim jego otoczeniu i próbujących mu zaszkodzić.

Robaki w jedzeniu sennik natomiast tłumaczy jako ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi. Często chodzi o osoby, które żywią wobec śniącego jakiś uraz i świadomie chcą go skrzywdzić. Sen o insektach traktować więc należy jako sygnał ostrzegawczy i wskazanie na konieczność zwiększenia uwagi i ograniczenia zaufania wobec innych.

Sen o robakach a zdrowie

Robaki w ciele mogą być również oznaką problemów zdrowotnych. Szczególnie gest strzepywania, zrzucania insektów traktuje się jako zwiastun konieczności zadbania o kondycję fizyczną i psychiczną. Także owady, które gryzą w śnie, interpretować można jako zapowiedź choroby, która będzie wymagała podjęcia walki ze strony śniącego. W większości kultur robaki traktuje się właśnie jako sygnał rozkładu, nadchodzącej śmierci, dlatego też ich pojawienie się w marzeniu sennym uznaje się za zapowiedź poważnych kłopotów.

Erotyczne znaczenie snu o robakach

Sen o robakach w wielu kulturach utożsamia się ze znakiem dużych potrzeb seksualnych i erotycznych. Wiąże się to z obrazem samego robactwa, które od wieków stanowiło symbol zepsucia moralnego, zła i grzechu. Tego typu marzenie senne może pełnić funkcję ostrzeżenia

przed negatywnymi konsekwencjami ulegania własnym instynktom, z których często człowiek nie zdaje sobie sprawy. Niejednokrotnie taki sen odzwierciedla także głęboko ukrytą negatywną ocenę samego siebie.

Robaki we śnie – objaw ukrytych lęków

Robaki pojawiające się we śnie (najczęściej wychodzące z ust lub ucha) to także znak głęboko osadzonych lęków, których chce się pozbyć osoba śniąca. Często może sobie ona nie zdawać nawet z ich istnienia sprawy. Insekty sygnalizują również ukryte wyrzuty sumienia i poczucie dyskomfortu z nimi związane. Mogą one oznaczać, że podświadome lęki blokują danej osobie możliwość działania, a wręcz ją paraliżują.

Znaczenie robaków pojawiających się w domu według sennika

Robaki we śnie tłumaczy się na wiele sposobów, w zależności od tego, gdzie i jak się pojawiają. Jeśli widać je w gabinecie, w pobliżu komputera, książek lub dokumentów, świadczyć to może o nadchodzących kłopotach finansowych i zawodowych. Insekty w łazience to z kolei znak problemów z upływającym czasem, a w łóżku – sygnał strapień, które nieustannie zaprzątają umysł śpiącego. Pojawienie się robaków w domu sennik interpretuje również jako zapowiedź wizyty nieproszonego gościa, który przyniesie negatywne wiadomości.

Co oznaczają robaki we włosach według sennika?

Obraz insektów pełzających po włosach tłumaczy się przede wszystkim jako zwiastun problemów w sferze prywatnej. Najczęściej spotykana interpretacja to zapowiedź zdrady, choć może tutaj chodzić również o wygaśnięcie relacji, jej nieuchronny koniec związany z wyczerpaniem się. W tym kontekście robaki we włosach zwiastują zakończenie sztucznie utrzymywanych kontaktów, z których dla śniącego nie wynika już nic dobrego.

Białe i czarne robaki pojawiające się we śnie

Białe robaki sennik tłumaczy na dwa sposoby. Z jednej strony jest to oznaka zbyt dużego skupienia się na pracy i życiu zawodowym. Z drugiej – ostrzeżenie przed robieniem kilku rzeczy naraz i brakiem koncentracji na konkretnych zadaniach. Sen o białych insektach można więc interpretować jako potrzebę większego skupienia się i zaangażowania. Czarne robaki to natomiast sygnał zwracający uwagę na duże problemy z podejmowaniem decyzji w ogóle lub w jakiejś konkretnej, bardzo ważnej dla śniącego sprawie.

Wróżka Sybilla o swojej pracy. Jak pomaga ludziom, którzy do niej dzwonią?

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości