Zwykły bohater

  Zwykły bohater

  Mateusz Laskowski, 26-letni raper z Dęblina, występujący pod pseudonimem Lasio Companija, zorganizował wiele zbiórek pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Od kilku lat wspiera osoby niepełnosprawne, a w 2014 roku był laureatem plebiscytu „Zwykły bohater”. Jego ostatnią inicjatywą jest kanał "Sprawa dla rapera", za pośrednictwem którego pomaga potrzebującym. W Dzień Dobry TVN powiedział o swoich akcjach.

  Dziś wieczorem Jessie Ware wystąpi podczas finału akcji " Zwykły Bohater". W studiu Dzień Dobry TVN powiedziała nam skąd wziął się jej sentyment dla Polski, skąd czerpała inspiracje do swojej nowej płyty i kto jest jej największym bohaterem! Na zakończenie programu wykonała utwór: You & I (Forever)!

  19-letnia Martyna Kaczmarek organizuje w Szczecinie akcje oddawania krwi i zachęca do zarejestrowania się w banku szpiku kostnego, a także namawia do podpisywania oświadczeń woli. Poznajcie kolejną finalistkę akcji "Zwykły Bohater", nominowaną w kategorii "Inicjatywa".

  Wanda Lewandowska, emerytowana krawcowa, od prawie 20 lat wysyła paczki potrzebującym ludziom. Poznajcie historię Pani Wandy, finalistki akcji "Zwykły Bohater" w kategorii "Inicjatywa".

  Zwykły człowiek, duże serce, możliwości . "Jedna osoba wszystkim nie pomoże, ale wszyscy mogą pomóc jednej osobie" - z takiego założenia wyszedł Mateusz Laskowski, raper z Dęblina. "Biba za rzeczy z piórnika", "Akcja korek", "Zniszczmy raka za piątaka", "Wrzuć szósteczkę na Juleczkę", "Wyprawka dla Dawidka" - to tylko niektóre z akcji pomocowych zorganizowanych przez Mateusza. Raper jest nominowany, w akcji "Zwykły Bohater", w kategorii "Inicjatywa".

  Alicja Niedźwiecka-Zimała - nauczycielka matematyki w gimnazjum w Rudzie Śląskiej namówiła przyjaciół, by wspólnie pomóc zdolnej uczennicy, która żyje w skrajnej biedzie, a jej rodzice zmagają się z niepełnosprawnością. Poznajcie kolejną finalistkę akcji "Zwykły Bohater".

  Tadeusz Centek ma 93 lata i jest wolontariuszem. Od 25 lat przychodzi do bydgoskiego hospicjum, by pomagać chorym. A co miesiąc przekazuje cześć swojej emerytury na różne akcje. Poznajcie kolejnego nominowanego w kategorii "Fair na co dzień" w ramach akcji "Zwykły Bohater".

  Od małego byli uczuleni na pijanych ludzi. Dwaj nastolatkowie, Paweł i Krzysztof zauważyli, że do samochodu wszedł pijany mężczyzna. Zabrali mu kluczyki. Dali przykład innym, by zareagowali na takie sytaucje. Teraz są nominowani w kategorii "Fair na co dzień".

  Jennifer Glantz była druhną wszystkich swoich przyjaciółek. W końcu doszła do wniosku, że mogłaby zacząć na tym zarabiać i dziś jest druhną do wynajęcia. Czy w polskich realiach jest możliwe wynajęcie druhny? Jakie obowiązki ma druhna? Co powinna mieć przy sobie? O tym goście Dzień Dobry TVN: organizatorka ślubów Zuzanna Kuczbajska i blogerka Eliza Wydrych-Strzelecka.

  Jedni uważają, że praca w korporacji to bezpieczeństwo, komfort pracy i możliwości rozwoju, a inni porównują ją do wojska i wyśmiewają niemiłosiernie. Kto ma rację? Czy korporacja ubezwłasnowolnia? Czy człowiek po latach spędzonych w korporacji przestaje mówić własnym językiem, a zaczyna używać tzw. „korpo-mowy”? Czy istnieje życie poza korporacją? O tym trener biznesu Artur Szaran i Rafał Ferber - twórca fanpage'a "Mordor na Domaniewskiej". Czy to prawda, że Marcin Prokop marzył o pracy w korporacji?

  Adam Małysz - tym razem w samym środku żołnierskiego poligonu. Ponadto: Maciej Musiał na czacie, Bracia Golec w kuchni, Martyna Wojciechowska od kulis, Aga Zaryan na scenie, tajemnice Witkacego oraz oraz Magda Gessler w roli przewodnika! Bądźcie z nami jutro od 8:30.

  Jak udowadnia nasz gość- joga wcale nie musi być tylko poważną kontemplacją. W trakcie ćwiczeń można się dobrze bawić, a nawet "pękać" ze śmiechu. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był certyfikowany jogin śmiechu Piotr Bielski oraz psycholog Miłosz Brzeziński. Jak pokonać pourlopowy stres?

  Skromny człowiek z wielkim talentem. Były sprzedawca komórek, który podbił serca Brytyjczyków wygrywając „Britain’s Got Talent” 17 czerwca 2007. Przyjechał do Polski, żeby gościnnie wystąpić na gali „Zwykły bohater”. Na scenie Dzień dobry TVN wykonał utwór „Parla Piu Piano”. Jak Wam się podoba?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jurorów akcji „Zwykły Bohater” : Szymona Hołownię i Henrykę Krzywonos. Jakich historii poszukują i jakie zachowania ludzkie są im najbliższe?

  W ramach akcji "Zwykły bohater" przedstawimy kolejnych zwykłych-niezwykłych. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jolantę Burnos wraz z synem Adamem, dla którego, wraz z mężem utworzyła rodzinę zastępczą oraz Lidię Maćkowską, jurorkę akcji "Zwykły Bohater", która w ciągu 30 lat wychowała 12 dzieci. W jej rodzinie są także dzieci niepełnosprawne. Poznaj naszych bohaterów!

  Jan i Alina Wagowie od 5 lat fundują stypendia dla młodych doktorantów z Krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. Przeznaczyli już na ten cel 250 tysięcy złotych z prywatnych pieniędzy. Jednym z jest laureatów jest Krzysztof Chmielowski.