zwiedzanie za grosze

    zwiedzanie za grosze

    Prawie w każdym zakątku Polski znaleźć można liczne zamki, pałace i twierdze z różnych okresów historycznych. Nie tylko stanowią one popularne atrakcje turystyczne, lecz także na stałe wpisały się w krajobraz kraju. Które z nich można uznać za najpiękniejsze zamki w Polsce?

    Dawid Fazowski w podróży spędził 11 miesięcy. Stopem odwiedził takie miejsca jak Gibraltar, Wyspy Zielonego Przylądka, Brazylię, Boliwię i wiele innych. Z domu wyruszył z kwotą 800 zł w portfelu. W czasie podróży, by zarobić na życie, imał się różnych zajęć. Skąd pomysł na takie wakacje? I jakie ma rady dla podróżujących stopem?

    Władysław Labuda prowadził kiedyś ustabilizowane, spokojne życie. Trzy lata temu postanowił iść za głosem serca i wybrać się w podróż dookoła świata. Od tego czasu zwiedził między innymi Amerykę Południową, Australię i Malezję. Wyjeżdżając z Europy postawił sobie cel - podróżując nie wyda na nocleg ani złotówki. Czy mu się udało? Co robił w zamian za nocleg? W którym miejscu czuł się najlepiej? O tym, jak spełniać marzenia, nie mając na koncie grubych milionów, opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.