związek małżeński

  Od pewnego czasu w Polskich miastach można zobaczyć bilbordy z napisem "Kochajcie się mamo i tato". Mają one namawiać małżeństwa do tego, aby się nie rozwodziły. Czy kampania społeczna to zapowiedź zmian w prawie i całkowitego zakazu rozwodów? W Dzień Dobry rozmawiamy z Elizą Kuną, radcą prawnym.

  Ich historia mogłaby służyć jako scenariusz na film. Piotr Małachowski i Katarzyna von Engel od blisko dziesięciu lat planowali swój ślub, jednak wszystko stawało im na drodze. Mimo tego się nie zniechęcili i kilkanaście dni temu zorganizowali swoją wymarzoną ceremonię.

  Kasia Bujakiewicz i Piotr Maruszewski to para z długoletnim stażem. Jednak do tej pory nie byli małżeństwem. Podobno to dzięki dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej partner Kasi się jej oświadczył. Jak wyglądała ceremonia ślubna? Kto zaprojektował granatową suknię ślubną aktorki?

  Izę i Adama Małyszów w Wiśle odwiedziła Dorota Wellman. Małyszowie ugościli Dorotę kolacją przy ognisku. Jak zmienił się Adam odkąd nie skacze? Jak czuje się w roli dyrektora ds. skoków narciarskich? Czy małżeństwo tęskni za córką, która wyjechała na studia do Krakowa? I czym zajmuje się Iza Małysz?

  Początki związku Marty Żmudy Trzebiatowskiej i jej męża Kamila Kuli udawało się długo ukryć przed mediami plotkarskimi. A czy w teatrze, w którym oboje pracują ktoś wiedział o ich romansie? Jak się zachowywali na początku swojej znajomości? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Ida Nowakowska przebywa ostatnio w Polsce. Jak tancerka znosi rozłąkę z mężem? Czy ukochany ją tu odwiedza? I co najbardziej podoba mu się w ojczyźnie żony? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Gościem Dzień Dobry TVN była socjolog dr Emilia Paprzycka, z którą rozmawialiśmy o tym, jak nowe technologie i Internet wpłynęły na relacje międzyludzkie. Czy ułatwiają bycie niewiernym?

  Żyjemy w czasach, kiedy dzielimy się ze światem wszystkim. Czy publiczne oświadczyny to dobry pomysł? Dlaczego mężczyźni decydują się na oświadczyny z wiwatującą publicznością w tle? Czy robią to, by się dowartościować? Czy nie jest to wywieranie zbyt dużej presji na partnerce? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: psycholog Maria Rotkiel i wokalista Norbi.

  Beyonce wydała 6. album. Zrobiła to bez zapowiedzi, zaskakując swoich fanów. Niestety teksty najnowszych piosenek nieco zmartwiły publiczność. Fani dopatrują się w nich odniesień do prywatnego życia gwiazdy. Czy Jay-Z faktycznie zdradzał wokalistkę? Czy może jest to tylko po to, by wypromować album? Gościem Dzień Dobry TVN był Marcin Wojciechowski, dziennikarz muzyczny.

  Dawniej mezaliansem określano małżeństwo z osobą pochodzącą z niższego stanu. Okazuje się, że obecnie określenie wcale nie straciło na znaczeniu. Jakie związki uważamy obecnie za mezalians? O tym, co niestosowne, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z psycholog Pauliną Biernat i socjolog Emilią Paprzycką.

  Okazuje się, że kilka dni temu Norbi wziął po raz trzeci ślub. Kim jest jego wybranka? Gdzie się poznali? Jak wyglądało przyjęcie? Gdzie spędzą miesiąc miodowy? Okazuje się, że para pracuje również nad wspólnym zawodowym projektem. Jakim? Zapytał o to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Życie żony marynarza nie jest łatwe. Muszą same radzić sobie z wieloma problemami, kiedy ich mężowie pracują na morzu. Zobaczcie, w jaki sposób pielęgnują relacje z parterami i jak ich nieobecność tłumaczą ich wspólnym dzieciom.

  Czy szczerość i mówienie sobie prawdy jest dla związku fundamentalne? Czy drobne kłamstwa mogą zniszczyć bliską relacje? Gdzie leży granica między kłamstwem a mijaniem się z z prawdą? I jak reagujemy, gdy przyłapiemy partnera na drobnych kłamstewkach? O szczerości w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z psychologiem Magdaleną Chorzewską i Agatą Kościkiewicz, restauratorką.

  Jerzy i Mirella Dudkowie w plebiscycie magazynu "Pani" dostali nagrodę "Srebrne Jabłko". Są razem od 25 lat. Poznali się jeszcze w szkole podstawowej. Jaki jest sekret trwałości ich związku? Czy Jerzy Dudek pamięta datę ślubu? Z małżeństwem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Siostra popularnej modelki Joanny Krupy przyjęła oświadczyny swojego wieloletniego partnera, kierowcy wyścigowego Marco Andrettiego. Czy Marta się tego spodziewała? Czy jest zadowolona z pierścionka? Co o jej ukochanym myśli jej rodzina i czy go zaakceptowali? Jak na wieść o zaręczynach zaareagowała jej siostra? Z Martą spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Czy to prawda, że siostra Joanny Krupy chciała kiedyś otworzyć manufakturę czekolady?

  O co prosiłaby Marta Żmuda-Trzebiatowska w swoim liście do M.? Czy miniony rok był dla niej udany? Czy sama organizuje tegoroczne Święta? I kto będzie jej pomagał w kuchni? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Marta Żmuda Trzebiatowska na premierę filmu "Listy do M. 2" przyszłą razem ze swoim mężem. Para po raz pierwszy pokazała się publicznie razem. Jak jej mąż znosi zainteresowanie mediów? Czy go to nie meczy?

  Intercyza przez wiele lat cieszyła się złą sławą - kojarzyła się z rozwodem. Jednak coraz więcej par w Polsce decyduje się uregulować sprawy majątkowe przed zawarciem małżeństwa. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Hannę Bakułę, malarkę, która podpisywała intercyzę oraz Konrada Michonia, adwokata. Nasi eksperci wyjaśnili nam, co właściwie daje intercyza i jakie są jej rodzaje.

  Natalia Siwiec i jej mąż pobrali się jakiś czas temu w Las Vegas. Ślub nie jest jednak ważny w Polsce. Czy para planuje pobrać się jeszcze raz? Czy Natalia ma już upatrzoną suknię ślubną? I na jaki cel Siwiec odkłada do tzw. skarpety?

  Średnia wieku osoby w Polsce, która staje na ślubnym kobiercu to 29 lat. Gośćmi Dzień Dobry TVN byli świeżo upieczeni małżonkowie - dziennikarze Patrycja i Robert Stockingerowie. Dlaczego decyzję o ślubie podjęli w wieku poniżej średniej krajowej? Czy któryś z małżonków miał jakiekolwiek wątpliwości przed pójściem "o krok dalej"? Na kanapie zasiadło również małżeństwo z nieco dłuższym stażem, aktorzy: Jakub Przebindowski z żoną Martyną Kliszewską. Czy według nich zakochanie to "choroba umysłowa"? Co ślub zmienił w ich życiu i czy wejście w związek małżeński to objaw dojrzałości?