Żenia Klimakin

  Żenia Klimakin

  Miłośnicy motoryzacji z rosyjskiego Nowosybirska zbudowali niezwykłą maszynę. Podwozie i silnik wykorzystali z uaza, a nadwozie wyrzeźbili z lodu. Skąd taki pomysł? Ile wykorzystano lodu do budowy samochodu? W jaki sposób sklejano bryły lodu? Lodowy samochód to niejedyny projekt Władisława Baraszenkowa. Jakie jeszcze stworzył konstrukcje? Z miłośnikiem motoryzacji rozmawiał dziennikarz Żenia Klimakin.

  Tomasz Jakimiuk od pięciu lat podróżuje po świecie. W zeszłym roku wyruszył do Chin. Jego środkiem transportu była hulajnoga. W czasie podróży korzystał także z autostopu. O tej niezwykłej wyprawie Tomek opowiedział w Dzień Dobry Wakacje. Kogo spotkał na swojej drodze? Czego się nauczył w czasie tej podróży? Zobaczcie, czy do naszego studia też przyjechał na hulajnodze :)

  Tomasz Jakimiuk podróżował do Chin na hulajnodze. O tej niezwykłej wyprawie opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Żeni Klimakinowi. Na rozmowę zapraszamy w sobotę do Dzień Dobry Wakacje.

  Nastya Zhidkova jest rozchwytywaną modelką, którą media okrzyknęły najpiękniejszą albinoską świata. Jak zaczęła się jej kariera w modelingu? Co najbardziej lubi w tym zawodzie? Czy ludzie na ulicy zwracają uwagę na jej wygląd? Jak dawała sobie radę ze swoją odmiennością, kiedy była dzieckiem? Z dziewczyną rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Żenia Klimakin.

  Jurij Bujalski: "Pamiętam bardzo dobrze słowa taty. Dzieciaki, nadejdzie czas, kiedy znów wrócicie do domu, do Polski". Żenia Klimakin spotkał się z rodziną Bujalskich, którzy miesiąc temu w ramach repatriacji, przenieśli się do Polski. Jak to się stało, że trafili do Kazachstanu i kiedy zaczęli myśleć o powrocie do ojczyzny?

  Ta historia ukraińskich psów obiegła cały świat. Pies przez dwa dni ogrzewał własnym ciałem ranną sukę, swoją siostrę, która leżała na torach. Kiedy nadjeżdżał pociąg, kładł się obok niej. W Dzień Dobry TVN wolontariusze, którzy zostali poinformowani o zwierzętach przez maszynistę, Wiera Romanowa i Denis Małafiejew opowiedzieli o przeprowadzonej akcji ratunkowej. Jak zwierzęta znalazły się na torach? Czy wróciły do swoich właścicieli? Czy suczka Luci jest już zdrowa?

  Dima Szutak przyjechał do Polski, aby zarobić na studia. Pracował po 15 godzin. Obsługiwał maszynę produkującą opakowania na owoce. Pewnego dnia doszło do straszliwego wypadku, w wyniku którego Dima musiał mieć amputowaną rękę. Dzięki odszkodowaniu i zbiórce w internecie chłopak otrzymał nowoczesną protezę. O swojej walce o powrót do sprawności powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Żeni Klimakinowi. Co dobrego wydarzyło się w życiu Dimy po wypadku? Wiąże z Polską swoją przyszłość?

  Dyrektor gdańskich ośrodków opiekuńczych dla dzieci i młodzieży Piotr Wróblewski stworzył niezwykły projekt: otworzył hotel, w którym zatrudniani są wychowankowie jego ośrodków. Pan Piotr i jego żonę Mariannę Sitek-Wróblewską zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o początkach swojej miłości, wspólnej pracy z młodzieżą i modelu biznesowym, z którego korzystają przy prowadzeniu hotelu i kawiarni. Gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki za powodzenie :)

  Khamzinowie to rodzina Tatarów Krymskich. Po aneksji Krymu przez Rosję postanowili stamtąd wyjechać. Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Żeni Klimakinowi powiedzieli o okolicznościach swojej ucieczki, życiu w Polsce i swoich tradycjach. Dowiedzieliśmy się również jaki los spotyka Tatarów, którzy zostali na Krymie.

  Po aneksji Krymu wielu Tatarów, w obawie o swoje życie, postanowiło stamtąd wyjechać. Wśród nich była rodzina Khamzin. Spotkał się z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN Żenia Klimakin. Całą rozmowę zobaczycie w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry Wakacje.

  W rosyjskim więzieniu, Nadia Sawczenko, spędziła 2 lata, w czasie głodówek protestacyjnych oglądała ... programy kulinarne. Dziś "uczy się bycia politykiem", śpi po 3-4 godziny na dobę i wsłuchuje się w ludzkie problemy. W rozmowie z Żenią Klimakinem, Nadia Sawczenko odniosła się też do trudnej, polsko-ukraińskiej przeszłości: "Chciałabym poprosić polski naród o wybaczenie za krzywdy historyczne, za to zło, które się wydarzyło w przeszłości. My, Ukraińcy chcemy iść do przodu i widzimy naszą szczęśliwą i pokojową przyszłość razem z Wami"

  Jamala to tegoroczna zwyciężczyni Eurowizji. W Rzeszowie z wokalistką spotkał się Żenia Klimakin. Co gwiazda robi w Polsce? Jak wygląda jej życie po wygranym konkursie? Czy podobał jej się występ Michała Szpaka? Jamala przygotowała dla widzów Dzień Dobry Wakacje miłą niespodziankę. Jak podoba Wam się jej występ?

  Kolei ukraińska Ukrzaliznycja, z powodu wielu nadużyć i nieprawidłowości, wymaga reform. Do ich przeprowadzenia został wybrany Polak Wojciech Balczun, który nie tylko jest specjalistą od kolei, ale również liderem rockowego zespołu Chemia. W Dzień Dobry TVN powiedział o konkursie na prezesa kolei, problemach firmy i atakach medialnych na niego. Jak minęły mu pierwsze miesiące pracy na Ukrainie?

  Michał jest osobą transgenderyczną i otwarcie mówi, że nie ma ochoty odpowiadać na pytanie, czy jest kobietą, czy mężczyzną. O wychodzeniu poza ramy swojej płci powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Żeni Klimakinowi. Jak na jego kobiecy ubiór reagują koledzy z pracy, ludzie, których mija na ulicach i dziewczyna Wiktoria? Para skierowała też kilka słów do osób, którym styl życia Michała mógłby się nie spodobać.

  Na Ukrainie euforia - pilotka i posłanka Nadija Sawczenko, po dwóch latach spędzonych w rosyjskim więzieniu, wróciła do domu. W Rosji fałszywie oskarżono ją o przyczynienie się do śmierci rosyjskich dziennikarzy. Po licznych głodówkach i presji społeczności międzynarodowej Władimir Putin ułaskawił Sawczenko, co umożliwiło jej powrót do Kijowa. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Żenia Klimakin pojechał na Ukrainę, aby spotkać się z mamą Nadiji - Marią. Co przygotowała w domu dla córki i za co jest wdzięczna Polakom? Zobaczcie, co Żenia podarował Nadiji.

  Vitaliy Raskalov ma 21 lat i pochodzi z Ukrainy, Vadim Makhorov jest o cztery lata starszy i urodził się w Rosji. Obu łączy pasja do ryzykownej fotografii. Ich wyczyny, polegające na robieniu zdjęć na dużych wysokościach, sprawiają, że od samego patrzenia pocą się dłonie. O ekstremalne projekty zapytał ich Żenia Klimakin. Panowie powiedzieli dziennikarzowi również o tym, jak się przygotowują do wspinaczek i czy używają zabezpieczeń.

  Tomasz Furmanek na co dzień jest naukowcem, po godzinach zaś pływa na kajaku i fotografuje norweskie fiordy. Jego zdjęcia ze względu na oryginalną perspektywę podbiły świat. Czy Polak spodziewał się tak dużego zainteresowania ze strony mediów? Z Polakiem rozmawiał Żenia Klimakin.

  Tegorocznego Nobla w dziecinie literatury zdobyła wybitna białoruska reportażystka Swietłana Aleksijewicz. Przed ogłoszeniem wyniku nie wierzyła w swoją wygraną, dlatego nie śledziła telewizji. O Noblu dowiedziała się podczas prasowania pościeli. Co zrobiła, kiedy wiadomość dotarła do niej? Czy Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka pogratulował jej Nobla? Co Swietłana myśli o Polakach? Z pisarką, podczas Festiwalu Conrada, rozmawiał dziennikarz Żenia Klimakin.

  Oleg Sencow, ukraiński reżyser po aneksji Krymu przez Rosję został skazany na 20 lat łagrów. Za artystą opowiedzieli się filmowcy z całego świata, w tym polscy twórcy, między innymi Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Daniel Olbrychski, Jerzy Stuhr. Jedną z pierwszych osób apelujących o uwolnienie reżysera była Agnieszka Holland, która była dziś gościem Dzień Dobry TVN. Jaką rolę odegra protest Akademii w sprawie Sencowa? Czy wpłynie to na decyzję Kremla?

  Żenia Klimakin spotkał się na Majdanie z Dmytro, który w czasie rewolucji został porwany i przez osiem dni torturowany, odcięto mu ucho, oraz z Wirą Sawczenko, siostrą Nadieżdy Sawczenko, która teraz znajduje się w areszcie za rzekome zabicie rosyjskich dziennikarzy, prowadzi protest głodowy. Jak naprawdę wygląda sytuacja na Ukrainie?

  Życie prywatne Prezydenta Rosji Wladimira Putina zawsze owiane było tajemnicą. O tym, co się z nim dzieje za kulisami wielkiej polityki świat dowiadywał się wyłącznie wtedy, gdy Putin wyrażał na to zgodę. Tak było w przypadku jego rozwodu. O życiu prywatnym Putina rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN prof. Waldemarem J. Dziakiem z PAN z Collegium Civitas.

  Mustafa Dżemilew - lider Tatarów Krymskich, opozycjonista, polityk, przez wiele lat więziony w rosyjskich łagrach. Dnia 3 czerwca 2014 r. odebrał Nagrodę Solidarności im. Lecha Wałęsy. Dziennikarz Żenia Klimakin zapytał Dżemilewa, co oznaczy dla niego polska nagroda, na co zamierza przeznaczyć pieniądze otrzymane w jej ramach i o czym rozmawiał z Prezydentem USA Barackiem Obamą.

  Fotografka Irina Popowa postanowiła udokumentować życie dziewczynki wychowywanej przez narkomanów i punków. Ta seria fotografii została doceniona przez UNICEF. Jak znalazła tę rodzinę? Jak udało jej się przekonać tych ludzi, żeby wpuścili ją do swojego życia? Jak w Rosji przyjęto jej prace? Jak ułożyło się życie małej i jej rodziców? Z Iriną rozmawiał Żenia Klimakin.

  Jest studentem w Odessie. Ma 23 lata. Aktywnie zajmuje się sportem. Od dzieciństwa jest fanem Jean'a-Claude'a Van Damme'a. Zrobiło się o nim głośno, kiedy powtórzył epicki szpagat aktora. Nasz reporter Żenia Klimakin rozmawiał z Żenią Kalininem.

  Najlepszy polski zawodnik MMA. Pokonał w pierwszej rundzie Japończyka. Jak wygląda jego życie po wygranej - sprawdził Żenia Klimakin. Odwiedził go w jego mieszkaniu w Olsztynie. Gdzie Mamed Khalidov poznał swoja żonę, czy modli się codziennie i czym zajmuje się jako przedsiębiorca?